Soczewki kontaktowe

Od zawsze ludzie cierpieli na różne wady wzroku. Krótkowzroczność, dalekowzroczność i inne utrudniały codzienne życie setkom tysięcy osób. Acuvea Oasys są bardzo nowoczesne.

Acuvea Oasys to soczewki.

Soczewki kontaktoweDlatego ludzie zaczęli prowadzić badania nad powierzchniami które zakrzywiają kąt widzenia. Tak powstały pierwsze okulary które pozwalały ludziom, którym rozmazywał się świat, ujrzeć wszystko w wyższej rozdzielczości. Przez lata okulary były doskonalone oby coraz lepiej wpływać na wzrok swoich użytkowników. Zwiększano również komfort ich noszenia, na przykład zmieniając soczewki szklane na plastikowe. Jednak nawet to w końcu zaczęło nie wystarczać. Po wielu latach badań powstały pierwsze soczewki kontaktowe. Były to małe pół sferyczne powierzchnie które nakładało się bezpośrednio na gałkę oczną. Dzięki temu zniknął problem oprawki i szkieł które trzeba było nosić na twarzy. Jednak pierwsze modele kontaktów były tak samo nieporadne jak pierwsze okulary. Miały one wiele wad które trzeba było skorygować zanim znalazły swoje uznanie wśród szerszej rzeszy klientów. Początkowo soczewki głównie nosi się dla korekcji wad wzroku, jednak ostatnimi czasy coraz częściej stosowane są również do celów upiększających. Wiele z nich zaczyna wpływać na kolor i wielkość tęczówki, czyniąc oczy bardziej urokliwymi niż były. Soczewki Freshlook Dimensions i Acuvea Oasys oferują różne kolory soczewek dla swoich klientów. Wśród nich znajdziemy takie jak Sea Green, Pacyfic Blue czy Caribbean Aqua. Każda wygląda inaczej i przynosi inny efekt. Dobranie odpowiedniej zależy tylko i wyłącznie od właściciela. W zależności od gustów i nastroju można dopasować sobie odpowiedni kolor tęczówki.

Jeśli jednak szukamy większego komfortu noszenia możemy się skłonić bardziej ku Air Optix Aqua. Te profesjonalne soczewki o dużym nawilżeniu zapewnią długie dni bez uczucia suchości. 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.