Alpinizm przemysłowy jeszcze do niedawna nie był zbyt popularnym zajęciem w Polsce, teraz słyszy się o nim coraz częściej wiele osób jednak nadal nie wie, co to tak naprawdę się jest, ani na czym taka praca polega. Jeżeli kochasz góry i wspinaczki to może okazać się, ze jest to odpowiednie zajęcie dla ciebie, a co ważne i zarobki w tym zawodzie nie nalezą do najgorszych.

Czym jest alpinizm przemysłowy?

spawanie na wysokościAlpinizm przemysłowy jest zasadniczo pracą fizyczna wykonywana na wysokościach. Zakres obowiązków jest jednak tutaj bardzo szerokie, zaczynając od mycia okien w wieżowcach, poprzez remonty kominów i ich czyszczenie po spawanie na wysokości. W związku z czym zależności od charaktery wykonywanej pracy potrzebną są lub nie dodatkowe uprawnienia i umiejętności. Jakiego rodzaju pracy jednak byśmy na wysokości nie mieli wykonywać, to zawsze potrzebne są nam w takim zawodzie uprawnienia wysokościowe, a co za tym idzie przejście odpowiedniego kursu. Kurs ten jest nie tylko istotny z racji konieczności otrzymania odpowiednich uprawnień, ale także pozwala on nam określić czy się do takiej pracy nadajemy. Prawda jest taka, ze na wysokości 200m nie każdy czuje się dobrze i jest w stanie w takim momencie wykonywać jakakolwiek prace, dlatego ważne jest sprawdzenie tego. W praktyce najczęściej do pracy tej nadają się osoby lubujące się w wyprawach górskich, wspinaczce, czyli osoby lubiące wysokość. Co więcej w przypadku takich osób praca może okazać się przyjemnością, a zamienienie wspinaczki na ściance, z tą na budynek, może być bardzo ciekawym doświadczeniem. Atutem takiej pracy dla osób dobrze czujących się na dużych wysokościach jest także i płaca. W zależności od charakteru jak i tempa pracy zarobki mogą sięgnąć nawet 300 złotych brutto na dzień. Przy czym należy pamiętać, ze z zasady tego rodzaju usługi nie są świadczone codziennie i zdarzają się przestoje w tej branży.

Alpinizm przemysłowy to bardzo ciekawy i dochodowy zawód, jednak jest to trudno praca i nie każdy jest w stanie ja wykonywać. Warto mieć tego świadomość ubiegając się o taka pracę.

Najnowsze http://stykpol.pl informacje

Related Posts