Każdy z nas marzy o pięknych białych zębach i hollywoodzkim uśmiechu. Wybielanie zębów zarówno w gabinetach specjalistycznych jak i samemu w domu stało się bardzo popularne. Niewiele osób jednak zdaje się przejmować tym, że takie wybielanie nie dla każdego jest wskazane i bezpieczne. Przed decyzją o takim zabiegu warto zapoznać się z plusami i minusami tej decyzji, a najlepiej wcześniej skonsultować się z lekarzem.

Podstawowe informacje o wybielaniu zębów

wybielanie zębów olsztynWybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym to najbezpieczniejsza opcja, ponieważ taki zabieg jest najskuteczniejszy, a jednocześnie przez cały proces znajdujemy się pod okiem profesjonalisty. Do osiągnięcia zadowalających efektów często wystarczy już jeden zabieg. Przed zabiegiem lekarz powinien jednak wyjaśnić nam, że wybielanie ma duży wpływ na późniejszą kondycję zębów. Zabieg wybielana zębów polega  początkowym dokładnym wyczyszczeniu zębów i nałożeniu preparatu ochronnego. Następnie na zęby zostaje nałożony specjalny żel światło utwardzalny, którego działanie wybielające zostaje aktywowane poprzez specjalistyczną lampę. Cały zabieg powtarzany jest zazwyczaj trzy razy. Zajmuje to około 50 minut więc stosunkowo niewiele. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i daje natychmiastowy efekt. Minusem może być cena wynosząca powyżej tysiąca złotych. Wybielanie zębów Olsztyn wykonuje zabieg w konkurencyjnych cenach.

Lekarz powinien poinformować pacjenta o szczególnej diecie jaką trzeba zachować przez około dwa tygodnie po zabiegu oraz o możliwej chwilowej nadwrażliwości zębów.Wybielanie zębów nie ma zbyt wielu skutków ubocznych i nie są one dotkliwe. Warto jednak pamiętać aby zabiegi wykonywać z umiarem lub odczekać odpowiednio długi czas pomiędzy jedną a drugą wizytą w gabinecie.

 

Related Posts