Postanowiono nieco odnowić przestrzeń, w której pracujemy i zastosować bardziej sprawdzone rozwiązania. Jestem z tego powodu bardzo zadowolona, gdyż wiem, że będzie się nam lepiej pracowało. Przede wszystkim będzie nieco bezpieczniej.

Blachy perforowane jako podłoże

blachy perforowaneDo tej pory starano się zapewnić specjalne podkładki gumowe w różnych miejscach, abyśmy się nie ślizgali po zakładzie produkcyjnym, ale nie zawsze zdawało to egzamin. Ostatnia kontrola bezpieczeństwa i higieny pracy wykazała, że lepiej jednak byłoby coś zmienić. Specjalista od tego tematu powiedział szefostwu, że na razie może warunkowo zaakceptować te specjalne maty gumowe, ale w przyszłości mają one zostać jak najszybciej wymienione na bardziej skuteczne rozwiązanie. Chodziło głównie o przestrzeń szczególnie narażoną na działanie szkodliwych substancji, bo po prostu guma nie do końca zdawała tam egzamin w sytuacji, w której coś się na przykład wylało na podłoże. Gumę miały teraz zastąpić blachy perforowane. Postanowiono zrobić specjalną konstrukcję i zastąpić rozmaite tworzywa stalą nierdzewną. Większość tak jak ja ocenia to rozwiązanie jako funkcjonalne i potrzebne. Nie każdy jednak się z nami zgadza, bo wiadomo, że zawsze jest pewien opór przed zmianami. W naszym zakładzie na ogół wszystko funkcjonuje jak należy i wszelkie postulaty oraz uwagi są szybko brane pod uwagę i następują zmiany, jeżeli są one oczywiście słuszne. Teraz wzięto pod uwagę zdanie specjalisty od BHP, a przy okazji postanowiono zmienić także inne elementy.

Uznano, że stal nierdzewna będzie bardzo przydatnym materiałem na hali produkcyjnej i myślę, że kiedy upłynie trochę czasu, to każdy się przekona, że rzeczywiście jak najbardziej tak jest. Na razie jednak już widać, że wygląda to lepiej.

Related Posts