bryczesy damskie

W mojej rodzinie od lat hodowano konie. Zazwyczaj były to osobniki bardzo czystej krwi i były sprzedawane w ręce innych hodowców oraz do znakomitych jeźdźców na zawody. Ja już od najmłodszych lat pomagałem rodzicom w przygotowaniu najlepszych osobników do wystawy.

Do wygrania były bryczesy damskie

bryczesy damskieTeraz wszystko zostało moje. Ja jednak stwierdziłem, że sama hodowla to nie wszystko. Również pasjonowały mnie różnego zawody i bardzo chciałem w nich aktywnie uczestniczyć. To było bardzo ważne. Miałem już swoje ochraniacze dla konia, które były idealne w wyprawy terenowe oraz na torze. Zawsze gdy na świat przyszedł jakiś źrebak ja dzięki swojemu doświadczeniu potrafiłem stwierdzić czy będzie się nadawał na zawody. Głównie moją pasją był tor przeszkód ale lubiłem uczyć innych. Czasami w mojej małej szkole organizowałem dla dziewcząt zawody i do wygrania były bryczesy damskie. Czasami takie luźne formy pomagały zawodnikom na odprężenie. Również miałem z tym wszystkich wiele pracy. Musiałem przyglądać się stajennym jak traktują moje zwierzęta i w jaki sposób je karmią. Co jakiś czas też regularnie sprawdzałem wszelkie akcesoria jeździeckie, a te bardzo stare po prostu wymieniałem. Gdy nie prowadziłem zajęć dla dzieci to musiałem planować hodowlę. Najgorszy zawsze był poród, ponieważ zarwane noce oraz obecność weterynarza była obowiązkowa.

Czasami dochodziło do naprawdę niebezpiecznych sytuacji i trzeba było w miarę szybko zareagować. Własna hodowla, nauka jazdy oraz cała stadnina były bardzo wymagającymi czynnościami ale dawałem radę, ponieważ dla mnie najbardziej liczyła się szczera pasja.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.