Administrując budynkiem przeznaczenia publicznego musisz dbać o zasady bezpieczeństwa, które dotyczą pożarów. W każdym pomieszczeniu musi znajdować się odpowiedni sprzęt, który będzie do wykorzystania podczas gdy zostanie zauważony ogień. Są to gaśnice i inne przydatne narzędzia. Powinieneś dowiedzieć się w co wyposażyć dany obiekt, aby móc sobie poradzić w sytuacjach zagrożenia życia lub mienia.

Wyposażenie przeciwpożarowe budynku

sprzęt przeciwpożarowyPrzedmioty, które tutaj przedstawię są potrzebne i wymagane w miejscach publicznych. Do wyposażenia przeciwpożarowego musi trafić odpowiednia ilość gaśnic. Ich pojemność oraz rozlokowanie musi pasować do powierzchni pomieszczenia oraz jego przeznaczenia. Gaśnice dzielą się na piankowe oraz proszkowe. Jest to najpopularniejszy sprzęt przeciwpożarowy. Na suficie oraz ścianach powinny znajdować się czujki tlenku węgla (najlepiej z wyświetlaczem) oraz czujki dymu. Jeśli zostaną podpięte do elektronicznego systemu przeciwpożarowego automatycznie zostanie wezwana Straż Pożarna w przypadku wystąpienia ognia. Bardzo przydatne rozwiązanie, ponieważ nawet nocne zwarcie instalacji zostanie zauważone, a niebezpieczeństwo zażegnane. W specjalnych wnękach możesz umieścić hydranty wewnętrzne. To one najlepiej gaszą płomienie, jeśli zdążą się już rozprzestrzenić. Muszą być podpięte do instalacji wodnej, aby cały czas mieć wystarczająco duże ciśnienie.

Te rzeczy wystarczą, aby móc zareagować jeśli zobaczymy ogień. Wszystkie te produkty podlegają standaryzacji, a dzięki temu każdy wie, jak z nich korzystać. Musisz posiadać te przedmioty, aby budynek został dopuszczony do użytku. Jeśli masz problem z wyborem, możesz zatrudnić do tego osobę, która zna się na pożarnictwie lub zapytać sprzedawcę w sklepie. Inspektorzy BHP również mogą Ci doradzić.

Related Posts