Rodzice, którzy wybierają buty dla swojego dziecka, bardzo często skupiają się na tym, by dziecko czuło się w bucikach wygodne. Rzeczywiście komfort w czasie noszenia butów jest bardzo ważny. Poza tym trzeba też zwrócić uwagę na materiały, z jakich wykonane są buty oraz to czy posiadają wymienne wkładki (zwłaszcza w przypadku butów korekcyjnych).

Buciki dla dzieci z naturalnej skóry koziej

obuwie memoStopy dziecka rosną bardzo szybko, więc buty dla dziecka wcale nie są takie drogie. Warto zastanowić się np. nad wyborem butów pochodzących z unikatowego systemu Memo. Do produkcji butów Memo wykorzystywane są tylko najwyższej jakości materiały, które nie zaszkodzą delikatnej skórze dziecka. Buty na wierzchu i wewnątrz wykonywane są z naturalnych materiałów, a dokładniej z bardzo delikatnej skóry koziej. Bez wątpienia obuwie memo to dobry wybór na pierwsze i kolejne buciki dla dziecka. Skóra naturalna ma to do siebie, że bardzo szybko dokładnie dopasuje się do stopy dziecka. Dzięki temu buty są dla malucha bardzo wygodne, komfortowe, a to jest przecież najważniejsze. W niektórych modelach butów Memo znajduje się też wyjątkowa podszewka bezchromowa. Niestety obecnie na rynku produkowanych jest wiele butów dla dzieci, które tak naprawdę nie oddychają – są wykonane z materiałów sztucznych, skóropodobnych, twardych. Nie warto kupować takiego obuwia swojemu dziecku! Buty Memo wykonywane są z najlepszych materiałów o właściwościach higroskopijnych.

Dzięki takim właściwościom but jest w stanie oddychać, a stopa dziecka nie poci się. Przed zakupem obuwia dla dzieci warto sprawdzić opinie o danej marce. Otóż buciki Memo uzyskały pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka. Dla rodziców jest to bardzo ważne. Dodatkowo buciki uzyskały nagrodę w kategorii Profilaktyka Zdrowotna podczas XIII Targów Sprzętu Rehabilitacyjnego oraz Sprzętu dla Osób Niepełnosprawnych.

 

Related Posts