Wielu z nas marzy o własnej saunie, jednak koszt jej budowy (około kilkanaście tysięcy złotych) przerasta możliwości finansowe. Czy relaks w domowej saunie jest tylko dla bogatych? Okazuje się, że dobrym rozwiązaniem może być cedrowa sauna fińska. Te mini sauny są tanie i coraz więcej ludzi decyduje się na jej zakup.

Cedrowa sauna fińska dobra na każdą kieszeń

cedrowe sauny fińskie - producentCedrowa sauna fińska to sauna wykonana w całości z drzewa cedrowego. Jest to surowiec posiadający bardzo korzystne właściwości zdrowotne. Tradycyjna sauna fińska charakteryzuje się niską wilgotnością powietrza przy bardzo wysokiej temperaturze (70 – 100 stopni Celsjusza). Nazywana jest więc sauną suchą. Sauna fińska jest pomieszczeniem z kilkoma stopniami drewnianych leżanek, całość jest wykonana z drewna w celu zatrzymania ciepła. Znajdują się w niej rozgrzane kamienie, które polewamy wodą. Gdy interesuje nas bardziej ekonomiczna wersja sauny fińskiej, możemy zdecydować się na cedrową saunę beczkę. Cedrowe sauny fińskie – producent proponuje nam cedrowe mini sauny w korzystnych cenach. Są to niewielkie sauny w kształcie beczki, które można postawić w dowolnym miejscu. Zdrowotne działanie takiej sauny jest takie samo jak tradycyjnej sauny fińskiej. Jednak jej kształt i wielkość pozwala zaoszczędzić na materiałach, dzięki temu sauna jest w przystępnej cenie.

Fińska sauna cedrowa w kształcie beczki to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy mieć własną saunę i cieszyć się jej wspaniałymi właściwościami, a nie stać nas na tradycyjną dużą saunę. Musimy się jednak liczyć z faktem, że z takiej sauny nie skorzystamy z przyjaciółmi – jest to sauna jednoosobowa. Ponadto, nie będziemy mieć możliwości położenia się tak jak w przypadku klasycznej sauny. Nie mniej jednak warto pójść na kompromis i cieszyć się pozytywnym działaniem własnej sauny. 

Related Posts