pościel

O studentach w Polsce, krążą prawdziwe legendy. Najsłynniejsze to te, że żywią się tylko parówkami, musztardą i bułkami. Oczywiście nie mają też naczyń, gotują w czym się da. Każdy student jest biedny, codziennie pijany i ma kilka poprawek. No bo jak to student bez poprawki? Nie da się!

Student powinien mieć wygodną pościel!

pościelGdy szłam na studia, bardzo bałam się, że tak właśnie wygląda to życie. Pierwszy raz sama miałam zadbać o codzienne zakupy, mieszkanie i opłaty. Dla młodej dziewiętnastoletniej dziewczyny to był lekki szok. Mimo, że nie byłam kaleką życiową, po prostu się bałam. Umiałam już dobrze gotować, pozałatwiać sprawy urzędowe, miałam prace. Jednak pierwszy miesiąc był trudny. Ciężko od razu rozdysponować dobrze pieniędzmi, więc trochę mi brakowało. Na początku kupowałam dużo produktów, zapraszałam znajomych na obiady, chodziłam od czasu do czasu na piwo. Jednak to wszystko nie mogło mieścić się w moim budżecie. Miałam wiec swoje miesięczne minimum i nim żyłam. Bo co jest potrzebne studentowi? Tak naprawdę dwa garnki, patelnia, sztućce, talerze i jakaś miska. Jeśli producent dzianin ma w swojej ofercie jakiś tani koc, również przyda się gdy akurat pościel się pierze. Ja nie miałam drugiej na zmianę.

Miałam za to dwa prześcieradła jersey i tak samo dwa prześcieradła frotte. Prezent od mamy. Dwa ręczniki i tak wyruszyłam w świat. Z czasem nabywa się różne rzeczy. Człowiek zaczyna się urządzać, robić poważniejsze zakupy. Dziś moje mieszkanie jest w pełni wyposażone, choć zaczynając studia, szczerze w to wątpiłam.

Czytaj więcej na: http://akpol-tex.pl

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.