Dla komfortowego snu rodzaj materaca, na jakim się śpi jest kluczowy. Materace futonowe są niezwykle wygodne i z racji wykonania z naturalnych materiałów – przyjazne dla środowiska. Futony są łatwe w czyszczeniu i z łatwością można je schować, kiedy akurat nie są w danym momencie potrzebne.

Cechy japońskich futonów

FutonyFutony to materace, pochodzące z Japonii, gdzie są niezwykle powszechne. Materace tego typu są układane są na podłodze i w dowolnej chwili mogą zostać zwinięte. Z racji małego metrażu japońskich mieszkań materace tego typu są tam bardzo popularne. Ich mobilność podbija serca coraz większej ilości osób. Japońskie materace są cieńsze od tych tradycyjnych, a ich wnętrze wypełnione jest naturalnymi materiałami takimi jak wełna czy bawełna. Materace są regularnie wietrzone i odkurzane, aby zachowały swoje właściwości. Materace inspirowane futonami są trochę grubsze niż oryginały, ponieważ Europejczycy preferują grubsze materace. Materiały, z których wykonuje się wypełnienia dla takich materacy są bardzo przewiewne. Dzięki temu latem nie powodują nadmiernego pocenia się, a zimą zatrzymują ciepło, dzięki czemu podczas snu można czuć się komfortowo. Jeśli często przyjmuje się gości warto zainwestować w futon, ponieważ jest niezwykle wygodny i można go schować, kiedy nie jest potrzebny. Jest to nowoczesna i zdrowsza alternatywa tradycyjnych przenośnych materacy do spania. Futony mają niezwykłe właściwości dla kręgosłupa, dlatego warto w nie zainwestować. Materace tego typu są idealnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ wykonane są z naturalnych materiałów.

Osoby, które cierpią na schorzenia kręgosłupa mogą bez obaw korzystać z futonów. Futony prezentują się bardzo estetycznie, ze względu na zastosowane pikowania. Na rynku dostępne są modele, które można z łatwością zwijać lub modyfikować ich kształt. Wyglądają bardzo estetycznie i są łatwe w czyszczeniu i przechowywaniu.

Related Posts