Kilka miesięcy temu moja kuzynka urodziła piękną, zdrową córeczkę. Z racji, iż jestem z nią bardzo blisko, to często ją odwiedzam i spędzam z nią bardzo dużo czasu. Dlatego byłam naprawdę wzruszona, kiedy wybrała mnie na matkę chrzestną Antoniny – bo tak właśnie nazwała swoją księżniczkę. 

Pamiątka chrztu świętego 

pamiątkowy różaniec na chrzestKiedy opadły już emocje związane z tym, że po raz pierwszy zostanę matką chrzestną, to nadszedł czas, aby zacząć się do tego przygotowywać. We wszystkim pomagałam mojej kuzynce, czyli w wyborze kościoła, miejsca na późniejsze uroczyste przyjęcie i generalnie przy wszystkim co ma związek z chrzcinami. Z tego wszystkiego kompletnie nie zastanawiałam się nad tym, co ja podaruje mojej chrześnicy. Kompletnie wyleciało mi to z głowy. W końcu wieczorem usiadłam i zaczęłam szukać jakiś wyjątkowych prezentów na chrzciny. Pomyślałam, że zamówię piękny łańcuszek z literką ”A”, jak Antonina. Jednak wydawało mi się to za mało i chciałam kupić coś jeszcze. Mama podsunęła mi pomysł, że powinnam dać pamiątkowy różaniec na chrzest. Od razu mi się ten pomysł spodobał. Kupiłam piękny, biały, delikatny różaniec. Pięknie wykonany z dbałością o każdy szczegół. Bardzo mi się spodobał i pomyślałam, że będzie to pamiątka, która na pewno zostanie u niej na długie lata. Ja sama mam jeszcze rzeczy, które dostałam na chrzciny i miałam nadzieję, że moja chrześnica też zachowa te prezenty i będzie wracać do nich z dużym sentymentem. To cechę na pewno chce w niej zaszczepić. 

Bardzo się cieszę, że miałam okazję zostać matką chrzestną i to tak uroczej dziewczynki, jak Antosia. Jeżeli chodzi o prezent, to trafiłam w dziesiątkę. Łańcuszek i różaniec wszystkim bardzo się spodobał, a moja kuzynka była zachwycona, że jej córka dostała takie piękne, skromne prezenty. 

Related Posts