Wilgoć w domach i mieszkaniach to poważny problem, który występuje zdecydowanie za często. Niestety nie łatwo się go pozbyć, w szczególności ze starych, słabo ocieplonych budynków a systemy wentylacyjne  nie istnieją 

Co to jest osuszacz ? 

osuszacze krakówPozbycie się wilgoci z pomieszczenia to często coś więcej niż tylko otworzenie okna i drzwi, czy poprawienie wentylacji. Czasami do takich zadań potrzebny jest specjalny sprzęt. W szczególności dotyczy to pomieszczeń, które były narażone na wilgoć przez długi czas, a jej skutki są już dostrzegalne na ścianach, albo co gorsza w stanie zdrowia mieszkańców domu. W takich przypadkach warto postawić na osuszacze kraków. Jest to specjalny sprzęt, który działa na zasadzie pneumatycznego. Osusza sprężone powietrze z wilgoci do tak zwanego punktu rosy, czyli temperatury, w której może rozpocząć się skraplanie gazu do stanu ciekłego  przy odpowiednim ciśnieniu. Tak urządzenia często sprowadzają wilgotność do dwudziestu jeden procent przy temperaturze około dwudziesty siedem stopni. Najczęstszym typem jest osuszacz chłodniczy, który działa na zasadzie podobnej do chłodziarki czyli, ze sprężonego, ochłodzonego powietrza wytrąca jest wilgoć. Są też osuszacze adsorpcyjne i membranowe, ale są rzadziej stosowane. Osuszacze są o wiele droższe w porównaniu do pochłaniaczy, ale jest to opłacalna inwestycja, gdyż są dużo bardziej skuteczne. W szczególności w przypadku bardzo zawilgotniałych pomieszczeń, jak na przykład łazienek bez wentylacji.

Osuszacze są potrzebne w wielu domach. Niestety wilgoć w nadmiarze jest szkodliwa, niesie za sobą straty nie tylko materialne w postaci zniszczonych domów, ale również co ważniejsze straty zdrowotne, w szczególności u dzieci. Dlatego tak ważne jest suche otoczenie.

Related Posts