Praktycznie każda z nas ma przekłute uszy. Wiele mam decyduje się na wykonanie takiego kroku, gdy dziewczynka jest bardzo mała. Czasem więc trudno jest nam odpowiedzieć na pytanie, czy ten zabieg boli, ponieważ wspomnienia się rozmywają.

Pierwsze kolczyki małej dziewczynki

przekłuwanie uszu poznańWiększość mam chce, by ich córki miały przekłute uszy. Oczywiście wiąże się z tym zabiegiem ból, ale jest on raczej znikomy. Tak naprawdę wszystko przebiega bardzo szybko i nim zdążymy się zorientować, jest już po wszystkim. Nim zaprowadzimy dziecko na taki zabieg, warto z nim o tym porozmawiać. Opowiedzieć wszystko i zaznaczyć, że będzie to nieco bolało. Ważne by dziecko samo chciało mieć dziurki w uszach, a nie było nadmiernie naciskane przez kogoś. Jest to mimo wszystko ingerencja w ciało człowieka i nie można bagatelizować tego, co o samym pomyśle sądzi osoba, której to dotyczy. Dziś proponuje nam przekłuwanie uszu Poznań, ale i każde inne miasto, nawet to naprawdę malutkie. Jest to zabieg wykonywany powszechnie, a przy tym niedrogi. Należy jednak pamiętać również o tym, by dobrze zadbać o przekłute ucho dziecka. Nie dopuśćmy do zarośnięcia wykonanej dziurki, ponieważ dziecko może mieć w późniejszym czasie obawy i nie chcieć drugi raz decydować się na to. Należy dziecku również uświadamiać, że o taką świeżą dziurkę w uchu należy dbać. Jeśli jednak dziecko nie chce mieć przekłutych uszu, nie naciskajmy go na to. Możliwe, że za kilka lat zmieni swoje zdanie, albo dopiero będąc dorosłą, zdecyduje się na taki krok.

Przekłuwanie uszu wydaje się być najbardziej powszechnym zabiegiem, któremu poddaje się większość kobiet. Ból podczas jego wykonywania jest naprawdę niewielki. Kolczyki natomiast na uszach wyglądają bardzo ładnie i warto przekłuć uszy dziecku w wieku kilku lat. Zawsze jednak należy z nim to ustalić i szanować jego zdanie.

Related Posts