Każdy kto wychowuje dzieci wie jak ważne dla nich są częste spacery i spędzanie aktywnie czasu na dworze. Kiedy posiada się jedno dziecko to spacery nie są takie kłopotliwe, ale kiedy już zajmujemy się kilkorgiem dzieci to ciężko jest nad nimi zapanować będąc poza domem. Wtedy na pomoc przychodzą tzw. wózki rok po roku.

Rodzinne wózki rok po roku

wózek rok po rokuMianem wózków rok po roku określa się głównie dwa typy wózków – tzw. wózki bliźniacze i wózki jeden za drugim. Wśród tych dwóch rodzajów wózków niektóre z nich posiadają również opcję dostawki dla starszego dziecka. Taka dostawka jest również stosowana przy wybranych modelach zwykłych wózków. Wózek rok po roku jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla rodziny z wieloma dziećmi, albo rodziców, którzy dopiero planują posiadać kilkoro dzieci. Wózki te różnią się między sobą głównie wyglądem. Wózek zwany bliźniakiem oczywiście wcale nie jest przeznaczony tylko dla rodzin, w których żyją bliźniaki. W tym rodzaju wózka dzieci mają dobrą widoczność i siedzą koło siebie. Natomiast w przypadku wózka jeden za drugim, dziecko, które siedzi z tyłu nie będzie dobrze widziało tego, co się przed nim znajduje. Wózek ten jednak ma możliwość zmiany go na wózek pojedynczy, więc jeżeli mamy dwójkę dzieci i jedno z nich wyrośnie już z wózka to nie ma wtedy żadnego problemu. Wózek staje się ładnym i komfortowym wózkiem dla jednego malucha.

Wózki rok po roku sprawdzą się najbardziej w przypadku wielodzietnych rodzin. Jeżeli posiadamy dziecko, które już nie musi być używać wózka i jedną małą pociechę to wystarczy jej zwykły, jednoosobowy wózek. Wózki rok roku dostępne są w różnych modelach i to różnicą wiekową dzieci najlepiej się kierować zastanawiając się nad kupnem wózka bliźniaczego lub jeden za drugim. 

Related Posts