Bardzo popularnym materiałem termoizolacyjnym jest pianka poliuretanowa, którą stosuje się z powodzeniem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Produkt jest bardzo skuteczny i wydajny. Dociera w każdą szczelinę, tworząc solidną barierę termoizolacyjną. Na zewnątrz stosuje się sztywniejszą odmianę produktu.

Czy pianka nadaj się do ocieplania poddasza?

ocieplanie poddaszy opoleW starszych domach ciepło ucieka przez dach, nawet mim stosowania materiałów termoizolacyjnych. Ciepło ucieka, ponieważ przestarzałe i nieszczelne materiały termoizolacyjne tworzą mostki termiczne. Aby skutecznie ocieplić poddasze, nawet w starym budownictwie polecane jest ocieplanie poddaszy Opole to miasto, w którym działa profesjonalną firmą ociepleniową. Lekka pianka poliuretanowa nie obciąży nadmiernie przestarzałej konstrukcji. Poza dobrą barierą termoizolacyjna da również barierę akustyczną. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie mieszkając przy ruchliwej ulicy. Stosowanie pianki jest bezpieczne dla zwierząt, dzieci, osób starszych oraz alergików. Podczas jej aplikacji nie pyli się w pomieszczeniu, ani nie zostają uwolnione żadne toksyczne składniki. Podczas prac ociepleniowych nie dochodzi do gromadzenia się odpadów, tak jak ma się to w przypadku styropianu, czy wełny mineralnej. Mówi się, że pianka poliuretanowa jest produktem przyszłości i znajduje się coraz szersze jej zastosowanie w różnych dziedzinach życia, nie tylko w budownictwie.

Warto zainwestować w może troszkę droższą piankę poliuretanową i mieć pewność, że ochrona przed uciekaniem ciepła będzie najwyższej jakości. Inne metody ociepleniowe nie są tak skuteczne, a poza tym nie są polecane dla alergików. Warto postawić na rozwiązanie, które będzie bezpieczne na zdrowia oraz dla środowiska.

Related Posts