Drewno to materiał, po który niezmiennie sięgają producenci posadzek. Nikogo to nie dziwi – wytrzymałość na uszkodzenia w połączeniu z doskonałym efektem wizualny robią wrażenie. Jednak ilu producentów, tyle rodzajów posadzek drewnianych. Dziś nieco bliżej przyjrzymy się surowej desce podłogowej. Jakie wiążą się korzyści z jej wykorzystaniem? 

Zalety surowej deski podłogowej

deska podłogowa surowaSposobów montażu podłogi drewnianej jest kilka. W przypadku jednego z nich konieczna jest deska podłogowa surowa, która dopiero w późniejszych etapach zostaje poddawana obróbce. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które cenią sobie możliwość samodzielnego wykonania idealnej podłogi. W przypadku gotowej deski podłogowej możemy mieć czasami styczność z niedoróbkami, które ciężko usunąć i zwykle konieczne jest złożenie reklamacji produktu i wymiana na nowy. Warto mieć jednak na uwadze, że montaż surowej deski podłogowej jest nieco bardziej skomplikowany i złożony. Najczęściej także droższy. Warto również nie podejmować się tego wyzwania samodzielnie. W montażu surowych desek podłogowych niezwykle ważne jest doświadczenie. Wszystkie te niezbyt pozytywne aspekty desek surowych zostają jednak zrekompensowane efektem końcowym. Jest on nieporównywalnie lepszy od gotowych produktów. Warto również zaznaczyć, że w przypadku surowego materiału mamy pełną dowolność, jeśli chodzi o wykończenie. Jeśli podoba nam się matowa posadzka, nic nie stoi na przeszkodzie, aby takową wykonać. 

Mówi się, że to co przychodzi z trudem jest dużo więcej warte. Co ciekawe, odnosi się to nawet do posadzki. Skomplikowany proces układania surowych desek przynosi tak wiele zalet, szczególnie w aspektach wizualnych, że warto przejść skomplikowany montaż i ponieść odrobinę wyższe koszty tego rozwiązania. 

Related Posts