Wozy paszowe to rozwiązanie, które służy usprawnieniu prowadzenia procesów karmienia trzody hodowlanej. Niemniej nie jest to jedyne z dostępnych rozwiązań, ponieważ jego alternatywą są także paszociągi. Kiedy zatem warto zdecydować się na paszowozy i co warto o samym ty rozwiązanie wiedzieć?

Wozy paszowe – co warto wiedzieć

wozy paszowe podlaskieWozy paszowe jak sama nazwa nam to wskazuje są to specjalne pojazdy, które umożliwiają rozwożenie paszy pomiędzy stanowiskami karmienia, co znacząco przyspiesza i ułatwia cały proces. Niemniej należy zaznaczyć, że jednak nie jest to rozwiązanie z zakresu automatyki, a co za tym idzie decydując się na takie rozwiązanie to nadal po stronie hodowcy leży kwestai pamiętania o odpowiednich godzinach karmienia jak i kwestia samego transportu paszy. Niemniej niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest niższy koszt zakupy niż miało by to miejsce przy budowie automatycznego poszociagu. Co więcej wozy paszowe dostępne są w różnych rozmiarach,a  co za tym idzie sprawdzają się one nawet w bardzo małych gospodarstwach, gdzie nie ma nawet szansy na budowę paszociagu. Dodatkowo sam zakup także nie jest tu szczególnie trudny, jeśli dajmy na to potrzebne są nim wozy paszowe podlaskie, to oferty można znaleźć zwykle i w gazetach jak i internecie, Duża ilość ofert sprawia także, zę i często można znaleźć bardzo atrakcyjne oferty o co w przypadku poszociagów byłoby zdecydowanie trudniej Możliwe jest także kupno używanych maszyn, co jest kolejną oszczędnością, która nie pozostaje bez znaczenia dla właścicieli gospodarstw. 

Wszystko to sprawia, że wozy paszowe, to dobra propozycja zwłaszcza dla małych i średnich gospodarstw, gdzie pełna automatyka nie jest potrzebna do sprawnego karmienia zwierząt. Dodatkowo fakt, że jest to tańsze rozwiązanie sprawia, że jest ono także bardziej przystępne co ma znaczenie zwłaszcza dla tych małych gospodarstw.

Related Posts