Większość osób słysząc słowo kompresor kojarzy zazwyczaj kojarzy z pompowaniem kół do samochodu, który znajduje się na większości stacji paliw lub u wulkanizatora. Jednak warto zaznaczyć, że taka sprężarka ma również inne zastosowania.

Co to jest sprężarka?

olejowa sprężarka powietrza 50lSprężarka to urządzenie, którego głównym zadaniem jest uzyskanie wysokiego ciśnienia gazu, która ma szerokie zastosowania w życiu codziennym. Zazwyczaj takie urządzenie kojarzy się z pompowaniem kół do samochodów lub dmuchanych materaców. Jednak mało osób wie z czego tak naprawdę składa się sprężarka. Otóż sama sprężarka składa się z zaledwie kilku części, tzn. z butli, która jest umieszczona na specjalnie do tego przygotowanym wcześniej ramie na której zamontowane są dwa kółka z tyłu, a z przodu znajduje się stopka a u góry zamontowany jest uchwyt do ciągnięcia. Do niego zamontowany jest kompresor oraz olejowa sprężarka powietrza 50l, która wyposażona jest w boczną chłodnicę powietrza. Od butli odchodzi zamontowany wężyk przez które przechodzi sprężone wcześniej powietrze. Taki wąż może mieć zamontowane różnego rodzaju końcówki. Co pozwala na używania takiej sprężarki do różnych prac. Poza pracą w warsztacie samochodowym, używana może być do prac związanych z malowaniem ścian czy też płotu. Warto zaznaczyć, że takie malowanie ciśnieniowe ma wiele zalet. Po pierwsze, zużywa zdecydowanie mniej farby w porównaniu do malowania tradycyjnego. Po drugie takie malowanie ścian powoduje, że nie powstają smugi.

Zakup odpowiedniej sprężarki do domowych prac może okazać się bardzo dobrym pomysłem. Takie urządzenie pomoże nam w wielu kwestiach. Co ważne nie będziemy musieli jechać do mechanika by na przykład napompować koła skoro sami mamy takie urządzenie. Jednak jeżeli będziemy chcieli kupić to warto zainwestować w znane i renomowane firmy.

 

Related Posts