Na terenie dużych miast funkcjonuje wiele firm o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym. Posiadają one nowoczesne biura, w których zastosowane są przeróżne technologie. Obecnie oprócz komfortu użytkowników obiektu bardzo ważnym zagadnieniem jest również optymalizacja zużycia mediów. Ich zakup jest bowiem związany z coraz większymi nakładami finansowymi.

Zastosowanie świetlików dachowych

świetliki dachowe wrocławWłaśnie dlatego wielu inwestorów poszukuje rozwiązań, które pozwolą na etapie eksploatacji zmniejszyć zapotrzebowanie. Dobrym pomysłem jest modyfikacja oświetlenia w taki sposób żeby maksymalnie wykorzystać naturalnie występujące zasoby. Przykładem jest chociażby konieczność osiągnięcia wymaganego natężenia na płaszczyźnie posadzki korytarza. Nie jest tam wymagana duża liczba luxów co sprawia, że możliwe jest zastosowanie słabszych opraw. Często stosowane są w tym celu świetliki dachowe wrocław jest miastem na terenie którego funkcjonuje wiele firm wykorzystujących to rozwiązanie we własnych budynkach. Dzięki temu możliwe jest wpuszczenie do wewnątrz naturalnych promieni Słońca. W pogodny dzień możliwe jest osiągnięcie w ten sposób wymaganego natężenia światła. W przypadku, gdy za oknem są chmury można włączyć dodatkowe oprawy, które emitują światło sztuczne. Często spotykane są rozwiązania z zastosowaniem opraw LED-owych, gdzie możliwe jest płynne regulowanie strumienia emitowanego światła.

W połączeniu z odpowiednimi czujnikami możliwa jest pełna automatyzacja sterowania dzięki czemu zapewnione są optymalne warunki, a także maleje zużycie energii. Jak widać na terenie większych miast konieczne jest stosowanie rozwiązań, które pozwolą zoptymalizować zachodzące tam procesy. Szczególnie ważne jest obniżenie zapotrzebowania na prąd czy ciepło co można uzyskać wdrażając nowe technologie.

Related Posts