Żyjący w naszym klimacie już dawno odkryli, że kiszenie różnych produktów może być doskonałą metodą konserwacji, ale w tym wszystkim wcale nie musi chodzić tylko i wyłącznie o produkty, które będą później wykorzystywane przez człowieka. Osoby zainteresowane foliami do kiszonek wiedzą, że w przypadku pokarmu dla zwierząt ten proces również daje doskonały efekty.

Dlaczego stosujemy folię do sianokiszonki?

folia do sianokiszonkiNa jakość kiszonki pozytywnie wpływa to owinięta folią, bo ta folia stanowi doskonałe zabezpieczenie przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, więc ten pokarm może być przechowywany bez problemu przez długi czas nawet na zewnątrz. Nie jest to jednak jedyne zadanie folii, którą pokrywa się baloty takiego siana, bo przecież bez niej proces fermentacyjny nie mógłby w ogóle zachodzić, gdyż to ona jest na tyle szczelna, że odcina dopływ powietrza do czegoś takiego. Również dzięki temu, że promienie słoneczne nie są w stanie przebijać się przez strukturę takiej folii, to mogą się to swobodnie rozmnażać różne bakterie, które doprowadzają do stopniowego przebiegu procesów fermentacyjnych. Folia do sianokiszonki jest przy tym stosunkowo cienka, więc w żadnym wypadku nie będzie miała ona negatywnego wpływu na wagę czegoś takiego i można ją swobodnie chwytać przy użyciu różnych urządzeń.

Przecież transport tak przygotowanych baloty kiszonki jest w niektórych sytuacjach absolutnie konieczny, gdyż tylko i wyłącznie wtedy może ona rzeczywiście być prawidłowo wykorzystana. Powierzchnia takiej folii jest perfekcyjnie gładka, więc nawet woda może z niej swobodnie spływać, nie stanowi żadnego zagrożenia dla zawartości. Tym bardziej że z reguły na pojedyncze baloty nakłada się kilka warstw. Dzięki foliom sianokiszonka może być przechowywana całymi latami.

Related Posts