Część turystów wybierając się w góry podczas lata zastanawia się, jakie obuwie ze sobą zabrać. Czy warto jest rezygnować z wysokich, wyspecjalizowanych do górskich wędrówek butów? W dalszym ciągu powinny one być wysokie, lecz można pozwolić sobie na dodatkową wentylację stopy. W takim obuwiu podróż będzie przyjemna, a dodatkowo zadbasz o swoje bezpieczeństwo.

Dobre obuwie letnie

obuwie w góry na latoIdąc w góry w lecie można zabrać ze sobą buty, które w bardzo dużym stopniu składają się z siateczki. Jeśli będziemy posiadać takie obuwie w góry na lato nie będzie nam nic grozić. Dodatkowo stopa będzie stale wentylowana. Na pewno sprzedawca w sklepie sportowym poleci Ci taką parę, która będzie wykonana z oddychającego materiału. Jednak doskonałą wskazówką będzie to, abyś nie brał czarnego obuwia. W nim na pewno będzie cieplej, niż na przykład w białym. Obuwie letnie powinno przepuszczać powietrze, ale nie wodę. W tym okresie mogą przydarzyć się opady orograficzne, związane z ochładzaniem się powietrza, które otacza górę. Zadbaj także o sznurówki. Musza być bardzo długie, aby nie groziło Ci potknięcie się o nie. Po zawiązaniu spokojnie schowasz je do wnętrza buta i nie będziesz miał problemu. Od butów letnich wymaga się także mniejszej wagi. Jeden może ważyć około sto gramów. Nawet nie poczujesz, że masz je na sobie. Nie rezygnuj z obuwia powyżej kostkę.

Rady, które Ci przedstawiam pochodzą od kogoś, kto wiele lat spędził w górach, jako przewodnik. Zwracaj uwagę na odpowiednie obuwie, ponieważ to ochroni Cię od ponad połowy wszelkich zagrożeń. Nawet podczas nieuwagi nie uszkodzisz swojej stopy i zawsze będziesz mógł wejść, bez wzywania oddziału GOPR. To bardzo ważne, gdyż góry czasami mogą sprawić nam kilka niespodzianek. Musisz być na nie gotowy dla swojego dobra.

Related Posts