Kiedy planujemy aranżację lub remont mieszkania czy domu, staramy się zaoszczędzić jak najwięcej przestrzeni. Jest wiele rozwiązań, które pomagają w powiększeniu pomieszczeń – zarówno optycznie, jak i fizycznie. Jednym z nich jest zastosowanie drzwi przesuwnych.

Oszczędzanie miejsca – drzwi przesuwne

funkcjonalne drzwi przesuwne drewnianeZazwyczaj w naszych mieszkaniach nie ma przesadnie dużo miejsca, dlatego w części pomieszczeń można w ogóle zrezygnować z drzwi (pokój dzienny, kuchnia), a w innych można zamontować drzwi przesuwne (łazienka, sypialnia, pokój dziecka). Jest to świetne rozwiązanie dla wnętrz o małych przestrzeniach. Tak samo jak drzwi klasyczne, drzwi przesuwne występują w różnych wariantach i mogą być wykonane z różnych materiałów – możemy wybierać wśród drzwi szklanych, z płyty lub drewnianych. W zależności od aranżacji, możliwości finansowych i upodobań estetycznych można wybrać dowolny surowiec. Różnica w użytkowaniu polega głównie na trwałości poszczególnych materiałów – posiadając dzieci czy zwierzęta, lepiej nie decydować się na szkło, z kolei jeśli chcemy, aby nasze drzwi służyły nam przez długie lata bez uszczerbku na efekcie wizualnym, należy wybrać drewno. Funkcjonalne drzwi przesuwne drewniane, szklane czy te z płyty pokryte okleiną są świetnym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które borykają się z ograniczoną przestrzenią, ale również dla tych, którzy lubią ciekawe, nietuzinkowe pomieszczenia. Pokój zamykany drzwiami przesuwnymi zyskuje zupełnie inny charakter – bardziej nowoczesny i stylowy.

Bez względu na to, czy mamy dużo miejsca w naszym mieszkaniu, czy też walczymy o każdy centymetr – drzwi przesuwne są bardzo dobrym pomysłem. Nie tylko ze względu na wspomnianą wyżej oszczędność miejsca, ale również z powodu atrakcyjnego, awangardowego wyglądu.

Related Posts