Obora czy chlewnia muszą zostać zabezpieczone odpowiednimi drzwiami. Powinny być to drzwi solidne, ale też takie, które nie wyrządzą krzywdy żadnemu zwierzęciu. Drzwi inwentarskie montowane są nie tylko w oborach i chlewniach. Takie drzwi znaleźć można w halach produkcyjnych, warsztatach, kurnikach – jest to dokładnie ten sam typ drzwi.

Drzwi do budynków inwentarskich ze spawanych i ocynkowanych profili

drzwi inwentarskie producentCoraz częściej hodowcy decydują się na zamontowanie drzwi inwentarskich z oświetleniem, a nawet drzwi, które posiadają specjalny system przeciwpożarowy. Drzwi zazwyczaj zbudowane są ze specjalnych spawanych profili. Profile powinny być ocynkowane – w ten sposób są zabezpieczone przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i innymi czynnikami. Dzięki takiej konstrukcji drzwi mają zapewnioną doskonałą sztywność. Oprócz tego są też doskonale chronione przed rdzą dzięki ocynkowaniu. Z pewnością wysokojakościowe drzwi inwentarskie producent ma do zaoferowania różne rozwiązania w zależności od zastosowania drzwi – czy będą to drzwi do obory, chlewni, kurnika czy zupełnie innej hodowli. Poszycie na zewnątrz i wewnątrz drzwi wykonywane jest zazwyczaj z blachy. Grubość takiej blachy wynosi do 1 mm. Jest to grubość blachy pomalowanej proszkowo, a dodatkowo ocynkowanej. Taka grubość zapewnia doskonałą ochronę. Drzwi często wypełniane są pianką poliuretanową.

Jest to materiał, który zapewnia nie tylko izolację termiczną, ale również akustyczną. Dodatkowo pianka poliuretanowa jest materiałem bezpiecznym – w przypadku pożaru stanowi materiał samogasnący. W poszyciu zewnętrznym najczęściej stosuje się kolor brązowy. Jeśli chodzi o poszycie wewnętrzne – zdecydowanie częściej jest to kolo biały lub inny – w zależności od wymagań klienta. Można zainwestować w drzwi otwierane automatycznie. Najlepiej jeśli będą to drzwi przesuwne.

 

Related Posts