W Toruniu znajduje się sporo wyższych uczelni, które co rok zrzeszają mnóstwo nowych studentów. Część z nich mieszka w tym mieście, albo w okolicznych wsiach, ale są też studenci, którzy muszą się przeprowadzić z drugiego końca Polski, aby móc tu studiować.

Dla kogo jest dwuosobowy pokój?

pokoje dwuosobowe toruńStudenci, którzy się przeprowadzają do Torunia, muszą sobie szukać jakiegoś noclegu. Mogą liczyć na miejsce w akademiku, albo samodzielnie wynająć mieszkanie. W akademikach jest ograniczona ilość miejsc i nie każdy się tam dostanie, wynajęcie mieszkania dużo kosztuje, a jak wiadomo, studenci dużo pieniędzy nie mają, więc szukają jeszcze tańszych ofert. Duże pokoje dwuosobowe – Toruń ma w najniższej cenie i świetnie się nadają dla studentów. Wynajęcie jednego pokoju jest dużo tańsze niż całe mieszkanie, a przecież studenci nie potrzebują dostępu do kuchni, bo nie gotują. Potrzebują jedynie łóżka i trochę miejsca na biurko i szafę, dlatego takie pokoje wynajmują osoby uczęszczające na studia. Oferowane pokoje mają różny standard i najczęściej są częścią dużego mieszkania, w którym każdy pokój jest oddzielnie wynajmowany. Takim sposobem cena za jedno pomieszczenie jest przystępna nawet dla studenta. W pokojach są pojedyncze łóżka i minimalne wyposażenie, konieczne do normalnego funkcjonowania. W okresie wakacyjnym studenci zwalniają pokoje i korzystają z nich wtedy turyści, którzy przyjeżdżają na urlop do Torunia. Co do standardu, to część pokojów jest wyposażona w łazienkę, a inne mają jedną wspólną.

Cena za wynajem zależy od miejsca w jakim wynajmujemy pokój, oraz od jego standardu. Nowo wyremontowane pokoje będą droższe o około dwadzieścia procent. Studenci chętnie wybierają lokale położone blisko uczelni, aby mieć łatwy i szybki dojazd w obie strony. 

 

Related Posts