Konopie siewne są roślinami, które mają wszechstronne zastosowanie w medycynie. Do niedawna uprawiane były tylko w celach przemysłowych, jednak ze względu na wysoką zawartość substancji aktywnych i działających prozdrowotnie znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym i farmakologicznym. Mają działanie uspokajające, rozluźniające, a także przeciwzapalne.

Naturalna pasta z konopi

pasta cbdDziałają wzmacniająco na osłabiony organizm i ograniczają neurodegeneracyjne działanie w obrębie układu nerwowego. Najbardziej popularnym produktem pozyskiwanym z konopi jest olej i pasta CBD, które stanowią wysoko skoncentrowany produkt zawierający naturalny kannabidiol. Pasty powstają w procesie ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla kwiatostanów roślin. Mają postać ciekłej masy przypominającej barwą i konsystencją żywicę. Stanowią najbardziej skoncentrowany produkt zawierający wysokie stężenie CBD pochodzenia naturalnego. Pakowane są w ampułkostrzykawki o różnej pojemności ułatwiające dozowanie produktu. Pasty mogą się różnić konsystencją i zabarwieniem ze względu na zawartość terpen i steroli. Mają bardzo charakterystyczny żywiczny smak. Stosowane są w leczeniu schorzeń o podłożu neurologicznym, dermatologicznym i reumatologicznym. Pomagają również w terapii przeciwnowotworowej, zwłaszcza w trakcie przyjmowania chemii. Poza kannabidiolem pasty zawierają również wysokie stężenie nienasyconych kwasów tłuszczowych, steroli, terpen, witamin i bioflawonoidów.

Substancje te wykazują działanie prozdrowotne i regulują procesy biochemiczne oraz regeneracyjne. Stosowane są również u osób z ciężką postacią stwardnienia rozsianego i stwardnienia zanikowego bocznego oraz przy chorobach reumatoidalnych. Dodatkowo działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo, wpływają pozytywnie na nastrój, uspokajają i regulują procesy snu.

Related Posts