Coraz więcej amatorskich ogrodników decyduje się na kupno szklarni, lub tunelu ogrodowego. Ale sama konstrukcja to nie wszystko. Do sukcesywnej uprawy ulubionych warzyw potrzebne też jest kilka akcesoriów, które z pewnością ułatwią pracę i pomogą w osiągnięciu sukcesu i owocnych zbiorach.

Profesjonalny zamgławiacz szklarniowy

zamgławiacze do szklarniUprawa warzyw w przydomowym ogródku z pewnością wymaga pewnego nakładu pracy. Nie wystarczy tylko wysiać nasionka i podlewać od czasu do czasu. Kiedy ziemia nie jest najwyższej klasy, a lato nie oferuje zbyt dużo opadów nasze uprawy mogą więdnąć i schnąć a żadna ilość wody z węża nie jest w stanie ich dostatecznie nawodnić. Wówczas warto pomyśleć o zainwestowaniu w szklarnie, lub chociaż tunel szklarniowy. Aktualnie na rynku jest dostępne mnóstwo przeróżnych tuneli i szklarni. Pomimo nazwy, szklarnia już nie musi być szklana, ale również plastikowa. Taka konstrukcja z plastiku jest łatwiejsza w transporcie i montażu. Do udanej uprawy przyda się też odpowiedni osprzęt. Zamgławiacze do szklarni, a także specjalistyczne oświetlenie, to dwie bardzo przydatne rzeczy dla każdego zapalonego ogrodnika. Zamgławiacze to świetny sposób na nawilżenie powietrza w czasie suszy. Efektywnie podlewają sadzonki, a mgiełka wodna którą generują nie uszkadza delikatnych listków. Dzięki tworzeniu mgły, zużywają mniej wody by nawilżyć całe pomieszczenie. Odpowiednie oświetlenie z kolei świetnie sprawdzi się dla tych, którzy chcą rozpocząć uprawę jeszcze przed sezonem, oraz cieszyć się zbiorami do późnej jesieni. 

Dziś, jak kiedyś można spotkać małe szklarnie w prywatnych ogródkach. Uprawa w pomieszczeniu daje większą kontrolę nawilżenia oraz pozwala osiągnąć większe rośliny, oraz zmaksymalizować plony. Decydując się na szklarnię warto zainwestować w dodatkowy sprzęt nawadniający czy oświetlenie. 

Related Posts