elektroniczny pomiar czasu

W wielu dyscyplinach sportowych najważniejszy jest czas. Bieganie, kolarstwo, biegi narciarskie, biathlon, czy wyścigi konne to tylko niektóre z nich. Kto pojawi się najszybciej na linii mety ten wygrywa zawody. Proste i jasne zasady.

Elektroniczny pomiar czasu jest najczęściej stosowany

elektroniczny pomiar czasuW boksie można wygrać na punkty, a nie przez nokaut, w łyżwiarstwie figurowym i gimnastyce artystycznej poza prawidłowym wykonaniem wszystkich figur liczy się także ekspresja artystyczna. W skokach narciarskich wiele zależy od wiatru, choć po zmianie przepisów wygląda to trochę inaczej. Biegi są proste i zrozumiałe. Wszyscy stają na linii startu, i biegną w kierunku mety. Kto dotrze tam najszybciej wygrywa. Pomiar czasu wskaże zwycięzce. Jeśli ktoś nie został zdyskwalifikowany po drodze to miejsca w rankingu się nie zmienia. Zatem bardzo ważne jest, żeby pomiar czasu na zawodach sportowych był jak najlepszy, czyli jak najdokładniejszy. Nie zmieni to faktu, kto wygrał zawody, ale może zmienić fakt, kto jest obecnym rekordzistom świata, kraju czy okręgu. Dlatego też najczęściej stosowany jest elektroniczny pomiar czasu, który jest najlepszy w takich sprawach. Dzięki niemu od razu wiadomo czy rekord został pobity czy tez nie, a nikt nie będzie miał wątpliwości, co do dokładności takiego pomiaru. Pomiary czasu są czymś obiektywnym, co nie daje się podważyć.

Dlatego też biegi czy jazda na rowerze jest lubiana przez osoby lubiące twarde wyniki i twarde dane, których nie można podważyć, nie tak jak walka na punkty w boksie, gdzie każdy mógł się sugerować czymś innym w ich przyznawaniu. Pomiary czasu na pewno będą dobre i akceptowane przez sędziów.

Podobne informacje znajdziesz na stronie http://www.czasnachip.pl

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.