Idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, chcących w prosty sposób wyjaśnić potencjalnemu klientowi działanie swojego produktu, jest explainer video. To krótki, najczęściej kilkuminutowy, ilustrujący przykładowe użycie danego produktu stworzonego przez dane przedsiębiorstwo, lub też go sprzedający. To idealny sposób także na jego wypromowanie.

Więcej o filmiku promocyjnym

explainer videoJak wszyscy wiemy, nazwa explainer video pochodzi z języka angielskiego. Czasownik “explain” oznacza tłumaczyć. Czyli explainer video to rodzaj filmiku, którego zadaniem jest wytłumaczenie czegoś, w tym przypadku wytłumaczenie jak działa dany produkt lub też proponowana usługa. Klienci dużo chętniej wybiorą coś co zostanie wizualnie zaprezentowane, niż tylko posiadające krótki opis ilustrujący jego użycie. Wideo jest dziś formą przekazu, które najszybciej dociera do odbiorcy, dużo szybciej, niż słowa. Wszystko dzięki swojej atrakcyjności i estetyce. Dodatkowo explainer video będzie świetnym uzupełnieniem opisu produktu, którego zastosowanie nie jest banalnie proste. Filmik tego typu może być jednocześnie reklamą, jak i dobrze zrobioną i zaprezentowaną instrukcją obsługi. Istnieje kilka typów tego rodzaju filmiku, może być to animacja, film rysunkowy lub też film, w którym profesjonalista wyjaśnia zastosowania produktu. Różne techniki produkcyjne uatrakcyjniają tę formę przekazu.

Jeśli chcemy by nasz produkt lub oferowana usługa przykuła uwagę potencjalnego klienta, powinniśmy zainwestować w formę promocyjno-informacyjną, jaką jest explainer video. Jego produkcja nie jest kosztowna, a może w znacznym stopniu przyczynić się do wzrostu sprzedaży, a co za tym idzie, do wzrostu przychodów firmy. Warto, by tego typu filmik pojawił się na stronie internetowej.

Warto się przekonać o tego typu video na: https://m8house.com/

Related Posts