Z okazji walentynek postanowiłam zorganizować w domu rankę dla mojego narzeczonego. Oboje lubimy spędzać czas w domowym zaciszu, zatem dlatego zdecydowałam się na taką randkę. Postanowiłam przygotować deskę serów oraz podać wino. Mówi się, że dobrze pasują do siebie produkty z tego samego regionu.

Jaki ser będzie dobry do wina?

sery do winaPierwszy raz przygotowałam deskę serów. Sery do wina jakie wybrałam były pełne smaku. Ważne jest, aby przy wyborze serów do wina dobrać je do intensywności wina. Jeśli postawi się na mocne, bogate w smaku wino, to nie powinno się go łączyć z delikatnymi serami. Wina, w których zawartość alkoholu jest powyżej 14,5% łączy się z serami mocno intensywnymi w smaku. Na mojej desce serów znalazły się również szynki długodjorzewające, ponieważ idealnie komponują się z serami. Dodatkowo znajdowały się na niej oliwki zielone i czarne, gruszka, oraz truskawki. Takie dodatki wspaniale podkreślają smak serów. Jako, że do czerwonego wina świetnie pasują sery dojrzałe oraz twarde, postanowiłam użyć sera grana padano, pecorino oraz dziugas. Ponadto czerwone wino super pasuje do serów wędzonych. Do słodkich win dobrze pasują różnego rodzaju sery pleśniowe takie jak lazur czy stilton. Do win musujących pasują miękkie sery takie jak camembert czy brie. Do win białych oraz różowych świetnie pasują takie sery jak gouda czy edam. Ciekawym rozwiązaniem, aby podkreślić różnorodność smaków jest umieszczenie na desce serów różnego rodzaju orzechów.

Deska serów to wspaniałe rozwiązanie na romantyczny wieczór przy filmie. Sery wspaniale komponują się z czerwonym winem oraz owocami czy słonymi oliwkami. Różnorodność użytych serów oraz dodatek szynki długodojrzewającej tworzy wspaniały duet. Bardzo lubię taką formę spożywania serów.

Related Posts