buty nurkowe

Sidemount to konfiguracja nurkowania, która ostatnimi czasy jest bardzo popularna nawet wśród nurków rekreacyjnych. Zyskuje na popularności ponieważ jest bardzo bezpieczna i pozwala na szybki dostęp do zaworów butli. To właśnie dzięki temu tyle ludzi korzysta z tej nie taniej rozrywki. Ale jak się do niej przygotować?

Czy warto inwestować w buty do nurkowania?

buty nurkoweJakie trzeba spełnić warunki? Warunków w sumie nie ma żadnych chociaż warto by było iść na kurs. Jeśli nawet nurkowaliście już kiedyś to i tak nie zmienia faktu, że jest to zupełnie odmienny styl od klasycznego i wymaga zupełnie innych zachowań. No tak ale kurs to nie wszystko trzeba mieć jeszcze sprzęt. Po pierwsze (może zaczniemy od góry) trzeba mieć maskę do nurkowania. Teraz na rynku jest wiele rodzajów takich masek, więc każdy dobierze maskę pasującą do jego twarzy. To jest ważne ponieważ maska nie może przeciekać. Drugą ważną rzeczą jest skafander czyli jacket nurkowy. Jest to rzecz (tak jak maska) której nie trzeba mieć bo nawet nie ma specjalnie dedykowanej pod sidemount. Jeśli już kiedyś nurkowaliście to na pewno macie. Ważne jest aby skafander był suchy ponieważ daje on większą wyporność niż ten drugi. Ponadto polepsza znacznie stabilność pod wodą. A teraz coś czego w zwykłym nurkowaniu raczej nie ma. Uprząż do SideMount. Uprząż tak pozwoli nam na stabilne przytrzymanie butli i to właśnie dlatego mamy mieć kurs, ponieważ w zwykłym nurkowaniu nie ma uprzęży a ona jest tutaj głównym elementem. Ten sprzęt warto mieć od renomowanego producenta, ponieważ jak to ze wszystkim bywa, im tańsze, tym jakością nie powala. Kolejną rzeczą są buty nurkowe i płetwy. Kupuje się to raczej w zestawie. Nie zawsze oczywiście trzeba mieć płetwy bo jeśli wolimy bez to wystarczą same buty do nurkowania.

Z dodatkowych sprzętów można kupić sobie kuszę nurkową i worek do sidemount. Te wszystkie sprzęty są ważne i trzeba je mieć aby móc nurkować w konfiguracji sidemount.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.