Chcąc udekorować okno wiele osób decyduje się na kupno firan o odpowiednim rozmiarze, dzięki czemu mają oni pewność, że dane okno będzie posiadało właściwa ozdobę. Dobór takiej firany jest szczególnie trudny w przypadku okien balkonowych, co wynika z faktu iż są one większe a dodatkowo posiadają drzwi. Dlatego też warto dokładnie zastanowić się nad jej odpowiednim rozmiarem, tak aby była dopasowana nawet na bardzo duże okna.

Odpowiednia długość – wybranie właściwej firany na okna balkonowe

długa firanka na okno balkonoweWybierając firanę na okno balkonowe, powinniśmy zadbać o jej odpowiednią długość. Jest to istotne, ponieważ na tego typu okno firana powinna być jak najbardziej dopasowana tak aby podczas otwierania i zamykania drzwi balkonowych nie ulegała ona przytrzaśnięciom ani zerwaniom. Długa firanka na okno balkonowe powinna być przede wszystkim odpowiednio gruba, tak aby stanowiła barierę dla owadów w czasie gdy drzwi balkonowe będą otwarte. Kolejną ważną kwestią jest jej szerokość, która powinna pozwalać na zasłonięcie całej wnęki okiennej i drzwi. Warto także pamiętać aby w miejscu jej przymocowania była ona odpowiednio wzmocniona, gdyż częste otwieranie drzwi może spowodować jej naderwanie a w konsekwencji zniszczenia. Gdy zamawiamy taką firanę warto zwrócić uwagę na jej krój oraz kolor, tak aby pasowały jak najbardziej do reszty dekoracji danego pomieszczenia. Jeśli chodzi o cenę jej zakupu to zależy ona od jakości materiału z którego będzie wykonana oraz koloru i wzoru firany.

Jak zatem widać ozdobienie okna balkonowego firaną nie jest rzeczą prostą, gdyż wymaga dokładnego zwrócenia uwagi na jej dopasowanie, tak aby była jak najbardziej estetyczna. Opisane powyżej rozwiązanie zagwarantuje nam nie tylko odpowiednią dekorację okna lecz także efektowny wygląd całego pomieszczenia.  

Related Posts