gry planszowe

Dzieci są bardzo ciekawe świata – potwierdzi to chyba każdy z nas, kto ma szczęście bycia rodzicem albo chociaż posiadania rodzeństwa na tyle młodszego od siebie, że doskonale pamięta okres jego dorastania.

Bieganie po dworze i gry planszowe

gry planszoweBardzo często zdarza się, że irytują nas pytania zadawane w kółko przez maluchy, należy jednak pamiętać, że w ten sposób dzieci poznają świat, dowiadują się wielu nowych rzeczy, z których później wyciągają wnioski i na ich podstawie starają się zbudować swoją rzeczywistość. Dlatego nie zdziwmy się, jak pewnego dnia nasze dziecko przyjdzie do nas z pytaniem, jak wyglądało nasze dzieciństwo i czym wówczas najchętniej zajmowały się dzieci. Warto być na takie pytanie przygotowanym, aby możliwie jak najbardziej wiarygodnie odpowiedzieć naszemu maluchowi. Wystarczy wówczas, że przypomnimy sobie, czym na co dzień zajmowaliśmy się, kiedy mieliśmy kilka czy kilkanaście lat. Różnica pomiędzy dzieciństwem naszym, a dzieciństwem naszych dzieci jest bardzo duża. Przykładowo – w dzisiejszych czasach żyjemy w dobie komputerów i gier komputerowych, do których my sami nie mieliśmy jeszcze dostępu. Zastępowały nam je choćby gry planszowe. Chyba każdy z nas przechowuje gdzieś głęboko wspomnienie o tym, jak wraz ze swoimi rodzicami rozkładał na ławie w salonie najlepsze gry planszowe Warszawa, jakie można było w ówczesnych czasach kupić i rozpoczynał rozgrywkę. Bardzo często rodzice pozwalali nam wygrać, abyśmy nie byli smutni, a my nie zauważaliśmy ich skrywanych uśmiechów, gdy świętowaliśmy zwycięstwo. Kiedy natomiast zbliżały się święta Bożego Narodzenia albo nasze urodziny, rodzice odwiedzali sklep z grami planszowymi, gdzie wybierali jedną z nowiutkich gier, w które później wieczorem, kiedy wszyscy goście rozeszli się do domów, można było zagrać.

Inaczej również spędzaliśmy nasze popołudnia w ciągu tygodnia. Zamiast siadać do komputera bezpośrednio po odrobieniu pracy domowej, wybiegaliśmy na podwórko, gdzie czekało na nas grono znajomych, z którymi graliśmy w klasy, gumę lub jeździliśmy na rowerze.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.