Kupując rower, często kierujemy się ceną, która jest decydującym warunkiem, który determinuje konkretny zakup roweru. Jednak kupując rower za rozsądną cenę, nie musimy zawsze obawiać się jakości wykonania i trwałości poszczególnych komponentów. Wybierając rower ze średniej lub niższej półki, możemy natrafić na bardzo ciekawe modele, posiadające podzespoły o bardzo dobrej jakości.

Solidny rower z niższej półki cenowej

tani rower męskiePierwszym warunkiem wyboru dobrego roweru jest rama – serce każdego roweru. W rowerach kosztujących około 1500 zł, znajdziemy solidne ramy aluminiowe, które w zupełności wystarczą osobom jeżdżącym rekreacyjnie na rowerze. Kupując tani rower męskie modele będą posiadały ramy nieco większe, a damskie mniejsze o zmienionej geometrii. W rowerach w tym przedziale cenowym będziemy mogli uświadczyć napęd, który będzie składał się z korb trzyrzędowych oraz kaset o ilości przełożeń wahającej się między ośmioma lub dziewięcioma zębatkami. Dzięki zastosowaniu kasety, rower tego typu zostaje pozbawiony kłopotu, jaki przysparzał użytkownikom tak zwany wolnobieg (zębatka z wbudowanym mechanizmem zapadkowym). W rowerze ze średniej i niższej półki cenowej spotkamy także piasty zbudowane na podstawie rowerowych łożysk kulkowych, które zapewniają wystarczającą trwałość i bezproblemową pracę przez wiele kilometrów. Piasta kulkowa składa się ze stożków, kulek oraz bieżni.

Rowery tańsze posiadają rozwiązania, które w pełni sprawdzą się podczas amatorskiego użytkowania roweru. Solidne wykonanie ramy, odpowiednia ilość przełożeń, to wytyczne, którymi kierujemy się podczas kupna roweru. Niektóre modele w tym przedziale cenowym mogą posiadać przerzutki czy mechanizmy korbowe z wyższych grup, które spotkamy w rowerach dużo droższych.

Related Posts