Odzież ochronna posiada bardzo dużo obostrzeń. Najważniejszym zadaniem dla projektantów, takiej odzieży jest kierowanie się zasadami bezpieczeństwa dla osoby, która będzie w niej chodzić, dlatego stosują neonowe kolory. Mają one za zadanie szybko rzucać się w oczy. Dzięki temu ryzyko wypadku zmniejsza się.

W co ubrany jest pracownik budowlany?

taśma do odzieżyZadaniem projektantów jest zapewnienie odpowiedniego ubrania pracownikom, którzy pracują w trudnych warunkach. Odblaskowa taśma do odzieży znajduje się na tułowiu, rękach i nogach. Buty posiadają specjalne metalowe płyty, które chronią ich przed stanięciem na stojący pionowo gwóźdź. W nosku buta znajduje się wygięta blach, która ma na celu bronić place przed dużym ciężarem, który mógłby je zgnieść. Na głowie pracownika budowy znajduje się kask w kolorze jaskrawej żółci. Jest wykonany, tak by amortyzować uderzenia i chronić najbardziej narażone miejsca czaszki. Do ochrony oczu używa się specjalnych okularów bądź masek. Bardzo ważne jest to, by nie uszkodzić oczu, ponieważ są wrażliwe na najmniejsze uszkodzenia. W tym przypadku do spawania i cięcia metali powinno używać się masek, które zasłaniają twarz. Ostatnią kończyną narażoną na uszkodzenie jest ręka dlatego, zawsze pracownik fizyczny powinien mieć rękawiczki, wykonane są z włókna, lub lateksu. Chronią one przez zranieniem, skaleczeniem, preparatami chemicznymi, ale także nie przewodzą prądu. Dobiera się je do wykonywanego zajęcia, tak by nie przeszkadzały w wykonywanej pracy.

Odzież ochronna stanowi podstawowe, ale bardzo istotne wyposażenie pracownika fizycznego. Każda z części odzieży musiała zostać przetestowana i poddana próbie. Istotną częścią jest dopasowanie odzieży pod pracownika, ponieważ w innym przypadku może stanowić dla niego większe niebezpieczeństwo.

Related Posts