Biegi narciarskie to sport zimowy, popularny szczególnie na południu Polski oraz w innych krajach, gdzie można spotkać duże przestrzenie, na których leży warstwa śniegu. Wiele osób uprawia go amatorsko, przede wszystkim dla rozrywki i zachowania dobrej kondycji. Żeby uprawiać ten sport należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt.

Jakie narty i sprzęt będą najlepsze do biegania?

narty biegoweJednym z najciekawszych sportów zimowych jest narciarstwo biegowe, inaczej zwane płaskim. Aktualnie powstaje coraz więcej szlaków do jazdy. Z reguły są bardzo malownicze, dzięki czemu możemy biegać na nartach w pięknej okolicy w otoczeniu gór i lasów. Jednak, aby uprawiać ten sport należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, taki jak kask, buty, kijki, narty czy kombinezon. Istnieje wiele różnych rodzajów nart, z których każde służą do innego rodzaju jazdy. Takie narty biegowe mogą być typowo sportowe, sportowo-rekreacyjne lub turystyczne. Przed wyborem przede wszystkim należy zwrócić uwagę na swoją wagę, to najważniejszy czynnik decydujący o tym, które narty będą dla nas odpowiednie i będą odpowiednio twarde. Od twardości zależy to, czy będą dobrze dociśnięte do podłoża. Następnie, należy dobrać długość naszych nart do naszego wzrostu. Narty z reguły powinny być o około 20-25 centymetrów dłuższe od naszej wysokości ciała. Oczywiście mogą wystąpić różnice w długości, ze względu na inne masy ciała użytkowników nart. Oprócz nart należy zaopatrzyć się także w inne akcesoria, z wyborem których pomoże nam specjalista.

Wybierając się na narty musimy zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt. Dobrze dobrane narty i kask, ciepły kombinezon, rękawice i kijki. Jeśli nie jesteśmy posiadaczami własnego sprzętu, z pewnością uda nam się go wypożyczyć. Jest to jednak ryzykowne, gdyż nie mamy pewności czy będzie on dobrze dobrany do naszej osoby. 

Related Posts