Aby okno mogło spełniać swoje funkcje, musi być dobrze dostosowane do specyfiki danego pomieszczenia, w tym jego rozmiaru, oraz położenia. Bardzo ważne jest to w szcególnosći, gdy mowa o oknach używanych na poddaszu. W ich przypadku, najważniejsza jest stuprocentowa szczelność.

Jakie okna dachowe wybrać?

okna dachowe 3 szybowe 78x118Wybór okna do pomieszczenia jest bardzo ważny i przy dokonywaniu odpowiedniego wyboru, trzeba brać pod uwagę zawsze wiele kwestii. Ważne jest to, jakiej wielkości jest dane pomieszczenie, jakie jest jego przeznaczenie, oraz położenie. I tak na przykład w przypadku poddasza zdecydowanie najlepiej sprawdzą się okna dachowe 3 szybowe 78×118. Wynika to z faktu, że okna używane na poddaszu powinny być przede wszystkim jak najbardziej szczelne, aby uniknąć konieczności zapłaty wyższych rachunków za ogrzewanie takiego pomieszczenia. Oczywiście jednak, to nie jedyne cechy, które powinno posiadać dobre okno dachowe. Bardzo ważne jest również to, w jaki sposób się ono otwiera. Obecnie nie poleca się już kupowania okien dachowych uchylnych, ze względu na to,  że sprawia dużo trudności ich dokładne oczyszczenie. Znacznie lepszym wyjściem sa w tym przypadku okna obrotowe, które oprócz ułatwienia mycia, można po prostu znacznie szerzej otworzyć. Okna dachowe powinny być także montowane wraz z odpowiednim kołnierzem. Jest to bardzo istotne, gdyż dzięki temu wymiana ciepła pomiędzy poddaszem a zewnętrzem będzie ograniczona, co pozwoli na znacznie bardziej wygodną eksploatację danego pomieszczenia, zarówno zimą, jak i latem.

Wybór odpowiedniego okna do pomieszczenia jest niezwykle istotny. W praktyce będzie od tego zależało, jak będzie wyglądało korzystanie z danego pomieszczenia. Jest to w szcególnosći ważne, gdy mowa jest o oknach montowanych na poddaszu, gdyż będą one pełnić ważną funkcję izolacyjną.

Related Posts