Świat przeróżnych akcesoriów dla zwierząt w szczególności dla psów jest bardzo duży i często nie jesteśmy pewni, co będzie dobre dla naszego pupila. Jest tego tak dużo, że nie wiemy po prostu co wybrać. Często pewnie zastanawiamy się w czym spacer będzie wygodny i dla naszego psa i dla nas samych. Weźmiemy tutaj pod lupę pewien rodzaj szelek dla psów i postaramy się objaśnić ich przeznaczanie oraz wszelkie zalety. Mam nadzieję, iż mój poradnik przyda się moich czytelnikom – właścicielom psów dużych i małych. Być może ktoś jest akurat na kupnie nowego psiego sprzętu.

Co wiemy o psich szelkach w typie norweskim?

sprawdzone szelki norweskieBędziemy tutaj właśnie poruszać temat specjalistycznych szelek w typie norweskim, potocznie zwanych szelkami norweskimi. Szelki te nazywane są tak, ponieważ pierwsze produkujące je firmy były właśnie z Norwegii, nazwa się przyjęła i została na stałe. Takie szelki mogą mieć trzy zastosowania, pierwsze z nich to zwykły, codzienny spacer, kolejnym będą wycieczki terenowe, niektóre z tychże szelek są również polecane przez producentów do psich sportów. Musimy jednak pamiętać, iż nie wszystkie szelki w typie norweskim są takie same, jeżeli szukamy szelek do sportów musimy znaleźć takie, które będą mieć umieszczoną informację, iż mogą być również przeznaczone do sportu. Również tylko sprawdzone szelki norweskie sprawdzą się w ciężkich wycieczkach dog-trekkingowych. Tutaj musimy przede wszystkim pamiętać o dobrym miękkim podszyciu, które będzie zapobiegało otarciom sierści i skóry naszego pupila w trakcie kilkugodzinnego marszu.

Szelki norweski nie są skomplikowane w swej budowie, składają się one z dwóch taśm opasających psa. Jedna z nich przednia powinna znajdować się zawsze pod szyją naszego pupila, druga powinna opasać klatkę piersiową i grzbiet psa – dookoła, tuż za przednimi łapami. Szelki występują w różnych kolorach.

Related Posts