Kiedy szukałam dla siebie odpowiedniego domku do zamieszkania, zależało mi na tym, aby moje mieszkanie miało duży ogród. Zawsze marzyłam o tym, aby uprawiać warzywa i owoce. Jednymi z moich ulubionych były truskawki. Chciałam mieć obfite plony, dlatego zależało mi na tym, aby prawidłowo uprawiać moje truskawki. Przed posadzeniem grządek, dużo czytałam na temat ich odpowiedniego nawożenia i podlewania.

Najlepsze minerały dla truskawek

nawożenie truskawek minerałamiW bibliotece znalazłam ciekawą książkę na temat tego, jakie jest prawidłowe nawożenie truskawek minerałami. Dowiedziałam się z niej, że jest to szczególnie ważne, gdy gleba pod ich uprawę jest jałowa. Dzięki odpowiedniemu nawożeniu minerałami truskawki dają większe i obfitsze plony, a także są bardziej odporne na szkodniki i choroby. Najlepiej jest nawozić ziemię gotową mieszanką minerałów, gdyż truskawki to bardzo wymagające owoce. Jednakże jedne z najważniejszych minerałów jakich nie może im zabraknąć to wapń, fosfor, krzem i potas. Minerały te wzmacniają system korzeniowy truskawek, dzięki są trwalsze i odporne na ewentualne przymrozki w chłodniejsze noce. Krzem i wapń są również odpowiedzialne wysokie kwitnienie co w rezultacie daje lepsze owocowanie. Natomiast jeśli zależy nam na słodkim smaku owoców, najlepiej wybrać jest mieszankę bogatą w magnes, gdyż właśnie ten minerał odpowiada za ich słodki smak i soczystość.

Po przeczytaniu tej książki poczułam się o wiele bogatsza w ziemię. Przed zakupem odpowiedniej mieszkanki do nawożenia truskawek minerałami sprawdziłam odczyn gleby jaką mam w ogródku. Ponieważ była ona dość mocno jałowa i nie do końca nadawała się pod uprawę tak wymagających roślin, zdecydowałam się na kupno mieszanki wielu różnych minerałów. Zastosowałam ją przed posadzeniem truskawek, co zaprocentowało dużymi plonami na lato.

Related Posts