Może nie każdy wie, ale koń to bardzo delikatne zwierzę. Jest silne, odporne na warunki atmosferyczne. Natura przystosowała je do intensywnego biegu w różnych warunkach, czy też nawet pracy na rzecz człowieka, jednak koń jest zwierzęciem delikatnym i jeśli o niego nie zadbamy, może chorować.

Jak dbać o konie?

dodatki paszowe dla koniDziki koń żywi się przeważnie trawą. Jest to oczywiste dla każdego. Koń to zwierzę roślinożerne. Ale dzikie konie nie muszą pracować ciężko, ani nosić na swoim grzbiecie ciężkich towarów, czy ludzi. Nie muszą też ścigać się (co szczególnie może wyczerpywać ich organizm). Koń dziki salwuje się ucieczką tylko wtedy, gdy coś mu zagraża. Resztę życia spędza na poszukiwaniu jedzenia – całkiem spokojnie. Natomiast koń na służbie u człowieka musi wykonywać wiele takich prac, które nie wykonywałby w stanie dzikim. Dlatego do posiłku warto dodawać dodatki paszowe dla koni, które go wzmocnią i sprawią, że będzie on cieszył się długim i dobrym zdrowiem. Mogą to być dodatki przeciwko różnym chorobom – szczególnie przewodu pokarmowego, czy ułatwiające trawienie. Koń – jako zwierzę roślinożerne nie ma takiego żołądka jak ma np. krowa. I dlatego szybciej może nastąpić u niego kolka, czy inne bóle brzucha. Dlatego dodaje się do paszy różne dodatki, które poprawią jej przyswajalność i koń łatwiej taką paszę strawi. Jest to bardzo ważne, ponieważ kolka u konia może skończyć się bardzo niedobrze dla samego zwierzęcia. Taka pasza poprawia odporność koni, a także ich kondycję.

Warto zatem zainteresować się wszelkiego typu dodatkami do pasz dla koni, ponieważ jeśli zwierzę jest wyjątkowo eksploatowane przez swojego właściciela, musi także dostać odpowiednie jedzenie, aby jego organizm nie odmówił posłuszeństwa w najbardziej niesprzyjającym dla konia momencie.

Related Posts