panele słoneczne

Przechodząc ulicami coraz więcej elementów przestrzeni publicznej znajduje się pod wpływem energii słonecznej. Brzmi banalnie i dosyć dziwnie, jednak jak się okazuje tak właśnie się dzieje. Na co dzień możemy tego nie dostrzec, dopóki ktoś nie wskaże nam palcem paneli fotowoltaicznych znajdujących się w okolicach przejść dla pieszych, przy parkomatach i innych miejscach miasta.

Kolektory słoneczne to oszczędność pieniędzy

panele słoneczneMimo tego, że ceny takich paneli nie są najmniejsze coraz więcej miast decyduje się, by zainwestować w ekologię. Systemy fotowoltaiczne montuje się przy przejściach dla pieszych, aby rozświetlić to miejsce o zmierzchu. Dla przykładu zawiesić znak informacyjny z ludzikiem, czy w przypadku gdy przejście jest z wysepką oświetlenie jej. Kolektory słoneczne w niskich cenach oświetlają także wysepki, które kierowcy mijają na drodze. Każdy z nas kojarzy chyba wyłączone pasy ruchu i znaki oznajmujące, że mamy trzymać się prawej bądź lewej strony jezdni. Małe inwertery montowane są także na ulicach, gdzie postawione są parkomaty. Miasta decydujące się na wprowadzenie nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań nie chcą ponosić dodatkowych opłat z tytułu płacenia za prąd. Zestawy fotowoltaiczne coraz częściej można spotkać również w parkach. Wtedy to oświetlenie wieczorem zasilane jest energią słoneczną, jak również w sytuacji gdy w tym miejscu dzieją się różne ciekawe rzeczy: koncerty, spotkania, spektakle. Urzędy decydują się na zakupy baterii słonecznych w polecanych sklepach nie tylko stacjonarnych, ale również znajdujących się w sieci.

Dzięki temu mają oni nie tylko szansę na to, by zakupić sprzęt od najlepszych producentów, ale również w atrakcyjnych cenach. Warto jest inwestować w nowoczesne technologie w przestrzeni miejskiej, bo przynosi to nie tylko korzyść finansową.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.