Prowadzę firmę zajmującą się tworzeniem kosmetyków różnego rodzaju. Do tego celu wykorzystuje się całą gamę różnego rodzaju środków chemicznych, które należy łączyć w praktycznie idealnych proporcjach aby uzyskać zamierzony efekt. Dlatego też konieczne jest do tego korzystanie z profesjonalnych maszyn umożliwiających stałe kontrolowanie ilości substancji.

Praca z wykorzystaniem instalacji dozującej

instalacje dozujące środki chemiczneW przemyśle z wykorzystaniem różnego rodzaju środków chemicznych niezwykle ważne jest utrzymanie właściwych proporcji, które dają produktowi końcowemu zamierzone właściwości. Do tego celu wykorzystuje się nowoczesną aparaturę, która automatycznie odmierza określone ilości substancji. Takie instalacje dozujące środki chemiczne muszą zostać wykonane przez profesjonalistów, którzy doskonale znają się na tej dziedzinie i są w stanie przygotować system odpowiedni pod wszelkie potrzeby konkretnego przedsiębiorstwa. W tym przypadku dozujemy wiele środków o dość sporej gęstości, co jest względnie problematyczne i wymaga specjalistycznych rozwiązań. Dlatego też konieczne było właściwe rozplanowanie instalacji przed jej zainstalowaniem. Przede wszystkim konieczne było zbadanie siły wymaganej do transportowania takich substancji. Następnie dobrano instalację operującą pod właściwym ciśnieniem, co zapewniało swobodny przepływ nawet najbardziej gęstych i lepkich substancji. To rozwiązanie jest znakomite i pozwala na dokładne kontrolowanie ilości dodawanych do mieszadło składników za pomocą intuicyjnego ekranu komputera, obsługiwanego przez profesjonalistę.

Odkąd posiadamy tego typu instalację, wydajność naszej produkcji znacznie wzrosła, a ilość błędów zmalała praktycznie do zera. Dlatego też jestem niesamowicie zadowolony z takiego systemu i jestem w stanie polecić go każdemu. Należy jednak pamiętać by wcześniej wykonać odpowiednie pomiary oraz plan, który znacznie ułatwi realizację.

Related Posts