Meblowa tapicerka wymaga regularnego czyszczenia, tak jak wszystko inne w naszym domu. Powinniśmy ją odkurzać raz na tydzień lub dwa, w zależności od tego, jak intensywnie dany mebel jest użytkowany, aby kurz nie mógł wbijać się we włókna tkaniny. Plamy po jedzeniu czy napojach również należy usuwać jak najszybciej, by nie zostały na stałe.

Profesjonalne pranie domowych mebli

pranie mebli wrocławW końcu jednak domowe sposoby zawodzą albo po prostu po upływie pewnego czasu, mimo naszej troski, tapicerka na meblach nie wygląda już tak dobrze jak kiedyś. W tej sytuacji możemy zaufać fachowcom, którzy zajmują się czyszczeniem i praniem mebli zawodowo. Meble można dostarczyć do siedziby firmy, jednak nie jest to konieczny wymóg: większość takich firm bez problemu dojeżdża do domu klienta. Zabierają ze sobą cały niezbędny sprzęt, w tym odkurzacze zwykłe i piorące, oraz różne środki czyszczące. Nie jest trudno znaleźć firmę, która oferuje pranie mebli Wrocław jest jednym z miast, gdzie takie usługi są powszechnie spotykane i stosunkowo tanie. Jak przebiega pranie mebli? Na początku należy dokładnie dany mebel odkurzyć, szczególnie w załomach materiału, gdzie zbiera się najwięcej kurzu. Następnie pracownicy firmy przystępują do prania, które wyciąga brud nawet z głębi materiału. Tapicerka odzyskuje dawny kolor, będzie jaśniejsza, a barwy znacznie bardziej nasycone. W przypadku szczególnie uporczywych i starych zabrudzeń zastosowane zostaną bardziej skoncentrowane, specjalistyczne środki.

Tapicerka po praniu będzie wilgotna i dopóki nie wyschnie, nie powinniśmy danego mebla użytkować czas schnięcia to zwykle od kilku godzin do całego dnia. Na pranie domowych mebli najlepiej jest wybrać ciepły, słoneczny dzień – gdy otworzymy okna, meble wyschną jeszcze szybciej i będziemy mogli je swobodnie użytkować.

 

Related Posts