Nie wiem, skąd pojawiło się u mnie takie zainteresowanie historią. Ani moja mama, ani mój tata, ani tym bardziej żadne z rodzeństwa, nigdy się tym nie interesowało. Ze mną było jednak inaczej. A najbardziej intrygowali mnie artyści działający w różnych epokach, m.in. malarze czy rzeźbiarze. Lubiłem czytać wszystko, co by dotyczyło tego typu tematów, więc nic dziwnego, że często przeglądałem oferty różnych księgarń.

XIX wiek – książka o polskiej sztuce

sztuka polska XIX wieku książkaPrawie każdego dnia po szkole wybierałem się do mojej ulubionej księgarni. Nawet jeśli wiedziałem, że z dnia na dzień nie pojawi się tam nic nowego, to mimo wszystko tam chodziłem i przeglądałem, jakie mają książki. Liczyłem, że może przypadkiem uda mi się natrafić na coś dotyczącego sztuki. Ostatnio jednak coraz bardziej interesować mnie zaczynał aspekt polski w tej dziedzinie. Surfując po internecie w końcu natrafiłem na taką tematykę jak sztuka polska XIX wieku książka o tym była dostępna na jednej z internetowych księgarń. Nigdy takiego czegoś nie czytałem, a z opisu i komentarzy innych osób, można było dojść do wniosku, że to bardzo ciekawa opcja i spodobać się powinna każdemu, kto interesuje się właśnie tym tematem. Byłem już tak nakręcony na tę książkę, że nie widziałem sensu, by dłużej czekać. Zamówiłem ją licząc, że trafi do mnie jak najszybciej i będę mógł zanurzyć się w nią w zaciszu własnego pokoju, czyli tak, jak najbardziej lubię czytać swoje książki.

Kiedy lektura ta w końcu do mnie trafiła, to od razu zapowiedziałem rodzicom, że dzisiejszego wieczoru nie będę dostępny. Miałem zamiar spędzić go właśnie z dobrą książką, jaką jak najbardziej okazała się ta, którą zamówiłem. Polska sztuka XIX wieku jest niezwykle interesująca i polecam zgłębić ten temat każdemu.

Related Posts