fizjoterapia

Specjaliści w dziedzinie rehabilitacji czynią w czasie swojej pracy wiele spostrzeżeń. Najczęściej nie mają okazji, żeby się nimi z nami podzielić, jednak dziś jest inaczej. Rozmawiamy ze znanym w Krakowie rehabilitantem, który zna się na tym fachu jak mało kto. Wiele osób odzyskało dzięki jego działaniom sprawność szybciej, niż się tego spodziewało.

Jakie są problemy współczesnej fizjoterapii?

fizjoterapiaCo możemy zrobić, aby oddalić od nas jej potrzebę?Spróbujmy najpierw odpowiedzieć na pytanie, czym tak właściwie jest rehabilitacja? Najczęściej udzielana przez ankietowanych odpowiedź to wykonywanie pewnych zabiegów i ćwiczeń, które pomagają w odzyskiwaniu sprawności ruchowej po doznaniu jakichś urazów. Może nie jest to definicja beznadziejna, ale można jej też całkiem sporo zarzucić. Rehabilitacja bowiem nie dotyczy wyłącznie sprawności ruchowej. Owszem, najczęściej taką właśnie się stosuje, a jeśli chcemy być naprawdę szczegółowi, to powinniśmy podkreślić, że fizjoterapia jest jej działem, który najczęściej wykorzystywany jest do osiągnięcia tego celu. Błędem jest także stwierdzenie, że powodem rehabilitacji jest zawsze uraz. Poświęćmy chwilę temu zagadnieniu. Nasz pochodzący z Krakowa specjalista zwraca uwagę na to, że gości ośrodków rehabilitacyjnych można na ogół podzielić na trzy grupy. Najliczniejszą są najczęściej starsze osoby, które cierpią na pewne schorzenia. Całkiem sporo jest też osób po urazach. Niepokoi jednak istnienie trzeciej grupy, które stanowią osoby młode.Młodzież coraz częściej wymaga rehabilitacji ze względu na brak szacunku dla własnego zdrowia.

Nasz pochodzący z Krakowa i działający w tym mieście specjalista z dziedziny rehabilitacji zwraca uwagę na to, że powstawaniu wad postawy nie jest specjalnie trudno zapobiegać. Odrobina aktywności fizycznej i kilka minut dziennie poświęconych na proste ćwiczenia gimnastyczne mogą znacznie oddalić ryzyko tego typu schorzeń.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.