Wystarczy przeglądnąć jeden z najpopularniejszych polskich portali rekrutacyjnych, żeby dowiedzieć się, że istnieje obecnie bardzo duży popyta na pracowników w branży budowlanej. Dotyczy to nie tylko pracowników fizycznych, ale również operatorów maszyn przesuwnych i ustawnych.

Kurs pracy na żurawiu

operator żurawia kursSzczególnie dużo ogłoszeń o pracę dotyczy operatorów żurawia. Bardzo często firmy zamieszczające ogłoszenia decydują się na umieszczenie adnotacji, że doświadczenie w pracy na żurawiu nie jest wymagane. Otwiera to nowe perspektywy dla osób, które chcą się przebranżowić i spróbować podjąć pracę w zupełnie innym segmencie rynku niż dotychczas, jako operator żurawia Kurs może dotyczyć określonego rodzaju maszyny: żurawia wieżowego, żurawia samojezdnego, podestów ruchomych, czy chociażby żurawia przenośnego. Każdy z tych kursów daje nam możliwość podjęcia pracy na budowach w całej Europie, jako że kurs jest zwieńczony egzaminem pod patronatem Urzędu Dozoru Technicznego. Dodatkowo, szkoły oferując kursy żurawia wystawiają zaświadczenia o ukończeniu kursu w języku polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, a na specjalne życzenie są w stanie wystawić dokument w pożądanym przez nas i naszego pracodawcę języku. Praca jako operator żurawia daje nam możliwość znalezienia pracy na każdej budowie, gdzie przenosi się wielkogabarytowe przedmioty, a na dzisiejszym rynku budownictwa tego typu budowle zdarzają się coraz częściej, zwłaszcza w wielkich miastach i ich aglomeracjach.

Polskie budownictwo nie może istnieć bez wykwalifikowanych pracowników. Operatorzy maszyn budowlanych są do Polski “importowani” z krajów byłego WNP, czyli Ukrainy, Mołdawii, Gruzji czy z Białorusi, a także z dalszych odległości, takich jak Wietnam, Bangladesz czy Nepal.

Related Posts