Kasacja samochodów była dochodowym zajęciem, zwłaszcza że zawsze znajdywali się klienci, poszukujący tanich podzespołów do markowych samochodów. Nie narzekaliśmy więc na brak zajęcia ani też na brak klientów, choć w ostatnim czasie mieliśmy coraz więcej zgłoszeń do ściągnięcia rozbitych samochodów, a dysponowaliśmy tylko jedną lawetą.

Laweta transportowa do przewozu pojazdów powypadkowych

laweta do przewozu samochodówNie byliśmy w stanie obsłużyć wszystkich zgłoszeń z tylko jednym samochodem, więc zakup nowego pojazdu był koniecznością. Jako że miał to być pojazd będący w ciągłym użytku, nie mógł to też być samochód używany, więc nowa laweta do przewozu samochodów została przez nas kupiona bezpośrednio z salonu producenta. Był to samochód na bazie bardzo popularnego modelu dostawczego, używanego przez firmy każdych rozmiarów do transportu towarów i osób, którego przestrzeń transportowa w wybranej przez nas konfiguracji została zmieniona na lawetę z wciągarką, a ładowność pozwalała na zabranie każdego samochodu osobowego o standardowych wymiarach i wadze do trzech ton. Zastosowanie wciągarki pozwalało na szybkie załadowanie nawet najbardziej uszkodzonych pojazdów. Samochód ten był bardzo oszczędny w zużyciu paliwa, co było ogromną jego zaletą przy tak intensywnym wykorzystywaniu go, i jego użycie nie podniosło za bardzo kosztów użytkowania warsztatu.

Co więcej, tylko jeden dodatkowy samochód pozwolił nam na przyjmowanie każdego zgłoszenia z okolicy, co nie tylko przysporzyło nam wielu nowych klientów, zadowolonych z szybkości wykonywanych usług transportowych, ale również dało nam możliwość rozszerzenia usług. Nowy samochód mógł służyć do odbierania pojazdów przeznaczonych do kasacji prosto od klienta, jak również umożliwiał powiększenie zasięgu działania firmy na o wiele większy dystans niż do tej pory.

 

Related Posts