Palet z drewna są wykorzystywane masowo w wielu zakładach produkcyjnych i magazynach. Bez nich niemożliwe byłoby przewożenie materiałów, a także składowanie ich na regałach magazynowych. Jednak aby te czynności w firmach były możliwe, palety muszą być wyprodukowane z dbałością o jakość. Tylko wtedy mamy pewność, iż będą one w stanie utrzymać ciężar maszyn, urządzeń czy materiałów. Jakich maszyn używa się do ich produkcji?

Hydrauliczne maszyny do składania palet

maszyny do produkcji paletDzięki wielkim maszyn działającym w zakładach produkujących palety, możliwe staje się nie tylko szybkie składanie elementów drewnianych, ale także dobre ich łączenie. Maszyny do produkcji palet mogą wykorzystywać sterowanie numeryczne, a także automatyczne systemy, pozwalające na zwiększenie efektywności pracy, bez generowania zauważalnych strat w jakości gotowego wyrobu. Zbijarki do palet mogą produkować palety o różnych wymiarach. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie zamówień zarówno na malutkie palety magazynowe, jak i większe, mogące znaleźć zastosowanie w przypadku przewożenia materiałów sypkich, lub umieszczanych w dużych workach. Dzięki maszynom możliwe jest także produkowanie palet wzmocnionych, przeznaczonych do przewożenia maszyn, i innych urządzeń. które wymagają zastosowania najlepszych materiałów drewnianych. Palety tego typu są również przystosowane do zwiększonego nacisku na 1cm2, co przekłada się na ich długowieczność.

Dzięki hydraulicznym prasom do palet możliwe jest wyprodukowanie produktu odpornego na rozczłonkowywanie się. Palety zbijane maszynowo nie są narażone na rozbijanie, i mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie oczekujemy najwyższej klasy produktów. Paleta tego typu może być bezpiecznie podnoszona razem z materiałem za pomocą wózków widłowych.

Related Posts