Jazda samochodem nie jest dobra dla naszego kręgosłupa, gdyż wymusza utrzymanie jednej pozycji przez dłuższy czas. szczególnie zawodowi kierowcy mają problem z układem kostnym, bo siedzą przez wiele godzin bez zmiany pozycji.

Kto może korzystać z maty chłodzącej?

mata chłodząca na fotel samochodowyProwadzenie samochodu bez klimatyzacji w środku lata jest dość uciążliwe, gdyż wewnątrz pojazdu jest bardzo ciepło. Jazda autem w takich warunkach nie jest komfortowa, gdyż się pocimy, a najczęściej mamy mokre plecy i uda. Jest na to sposób i jest nim mata chłodząca na fotel samochodowy. W sprzedaży znajdziemy modele posiadają jednocześnie dwie funkcje, czyli grzania i chłodzenia, ale dostaniemy też maty tylko chłodzące. Maty posiadają zamontowany system wentylacji, który pozwala na równomierne rozprowadzanie chłodnego powietrza, dzięki czemu kierowca się nie poci. Działanie maty jest regulowane niewielkim pilotem, którym możemy włączyć, lub wyłączyć matę, ale także ustawić moc chłodnego nawiewu. Jest ona wykonana z bezpiecznych i miłych w dotyku materiałów, które nie pozwalają się skórze pocić. Mata ma uniwersalny rozmiar, przez co będzie pasowała do każdego modelu samochodu. Z każdego boku ma specjalne pasy i rzepy, dzięki którym można ją stabilnie przymocować do fotela. Posiada gniazdko USB, więc możne być zasilana z gniazdka zapalniczki samochodowej. Świetnie się sprawdza w upalne dni, gdyż zapobiega nieprzyjemnemu poceniu się i zapewnia komfort jazdy. Poza chłodzącymi i grzejącymi matami, znajdziemy też modele masujące.

Cena maty chłodzącej zależy od wybranego modelu, marki, ale także posiadanych funkcji. Oczywiście im więcej ich będzie mieć, tym wyższą cenę za nią trzeba będzie zapłacić. Z pewnością średniej jakości matę na fotel samochodowy dostaniemy w cenie kilkuset złotych.

Related Posts