Od kilku lat na ulicach polskich miast można zaobserwować dość szybki przyrost liczby rowerzystów. Trend ten jest spowodowany modą na prowadzenie zdrowego stylu życia. Niemal każdy posiada rower i o ile nie ma problemu z jego przechowywaniem w domu, o tyle pozostawienie go w mieście może stanowić problem.

Gdzie w mieście znaleźć stojak na rower?

producent metalowych stojaków rowerowychKażdy z nas chyba doświadczył sytuacji, w której wybrał się do miasta rowerem, lecz kompletnie nie miał gdzie go pozostawić. Jeśli wybieramy się rowerem na zwykłą przejażdżkę, to nie ma potrzeby korzystania z jakiegokolwiek stojaka rowerowego, lecz jeśli mamy w planach załatwienie kilku spraw w mieście, to niestety, ale musimy owego stojaka poszukać. Dobry stojak rowerowy to metalowa konstrukcja, która mieści co najmniej kilka rowerów. Rowery zazwyczaj wstawia się przy użyciu przedniego koła, dzięki czemu rower jest stabilny i można go łatwo przypiąć do stojaka przy użyciu odpowiedniego zabezpieczenia przeciwkradzieżowego. Każdy producent metalowych stojaków rowerowych wie, że stojak musi być na tyle trwały, by żaden złodziej nie był w stanie go uszkodzić w krótkim czasie. Istotne jest również miejsce, w którym taki stojak umieścimy, bowiem stojaki powinny znajdować się w miejscach, do których przyjeżdża najwięcej rowerzystów, czyli pod galeriami, sklepami, restauracjami. To w takich miejscach rowerzyści najczęściej chcą zostawiać rowery. 

Wykonanie solidnego, metalowego stojaka na rowery to dość skomplikowane zadanie, bowiem stojak musi być na tyle masywny i stabilny, by nie uległ przechyleniu, a nawet przewróceniu się, gdy przypiętych do niego zostanie nawet kilkanaście rowerów. Na szczęście metalowe konstrukcje są na tyle ciężkie, że nie łatwo jest je przechylić lub przemieścić.

Related Posts