Kraków bez wątpienia należy do najbardziej symbolicznych miast Polski. Same miasto Kraków kojarzymy z wieloletnią tradycją zarówno historyczną jak i kulturową. Najwięcej turystów w Polsce decyduje się właśnie na wizytę w Krakowie.

Produkty regionalne Krakowa

krakowskie pieczątkiBędąc w Krakowie napotykamy wiele popularnych stoisk z pamiątkami. Spośród nich możemy wyróżnić różnorakie kubki z symbolami miasta oraz pocztówki, na których widnieją na przykład Sukiennice czy Barbakan. Symbolem Krakowa jest także bez wątpienia smok wawelski, który stanowi główną atrakcję przyciągającą turystów. W tym celu produkowany jest także nowy rodzaj pamiątek, do którego należą krakowskie pieczątki. Pieczątki te produkowane są właśnie z odpowiednią myślą o turystach przybywających do Krakowa. Takie krakowskie pieczątki możemy nabyć teraz niemal w każdym miejscu. Znajdują się one nie tylko w samym centrum miasta, lecz także na przedmieściach. Wspomniane krakowskie pieczątki możemy nabyć w niemal każdym miejscu w mieście. Sprzedawane są one w każdym kiosku ruchu. Najlepszym miejscem, w którym możemy nabyć krakowskie pieczątki są bez wątpienia Sukiennice. To właśnie tam prowadzony jest handel. Zwykle Sukiennice przyciągają turystów chcących zakupić pamiątki lub po prostu cieszyć się specyficznym nastrojem oraz atmosferą panującą w mieście. Typowe krakowskie pieczątki posiadają symbole powiązane z Krakowem, takie jak słynny smok wawelski, o którym krążą liczne legendy. Same krakowskie pieczątki mogą także posiadać wygrawerowane symbole takie jak rysunki budynków.

W najbardziej turystycznym mieście Polski produkowane są masowo krakowskie pieczątki. Są one nieodłącznym symbolem miasta. Każdy turysta przybywający do Krakowa w celu wizyty nabywa tego typu pamiątkę. Handel nimi więc wzrasta.

 

Related Posts